Wycieczka klas II do Zakładu Izolatorów Elektrotechnicznych Boplast

Utworzono: 23-06-2022

22 czerwca uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Zakładu Izolatorów Elektrotechnicznych Boplast, która produkuje różnego typu  izolatory na potrzeby krajowej oraz zagranicznej energetyki.
Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zwiedzić zakład oraz zapoznać się z procesem produkcji izolatorów. Przedstawiono podstawowe składniki używane w procesie, sposób ich magazynowania, następnie zaprezentowano urządzenia do dozowania i przygotowania mieszanki żywicznej. W dalszej kolejności opisano proces  ręcznej i automatycznej produkcji izolatorów oraz ich obróbki końcowej. Przedstawiono sposób pakowania i magazynowania izolatorów.  Przedstawiono również dzieciom wydział mechanicznej obróbki metali, gdzie zapoznały się z maszynami do cięcia, frezowania, toczenia elementów stalowych i miedzianych, wykorzystywanych w energetyce. Zaprezentowano również pracę działu zamówień i działu technologicznego, w których to odbywa się proces projektowania wyrobów zgodnie z potrzebami klienta aż do realizacji zamówienia. Największym powodzeniem cieszyły się próby wytrzymałości izolatorów, podczas których zaprezentowano działanie napięcia na materiał izolacyjny oraz wytrzymałość mechaniczną izolatorów.
Nie zabrakło również uwag dotyczących bezpieczeństwa, zagrożeń, higieny na stanowisku pracy, związanych z elektrycznością oraz pracą maszyn i przebiegiem procesu technologicznego.
Podczas wizyty widać było zainteresowanie uczniów pracą w firmie produkcyjnej.
Dziękujemy za ciekawą i nietypową lekcję!​​​​​​​

wycieczka do Boplastu M Kobiela kl.2b
wycieczka do Boplastu kl 2b