Czas na pstrokate surówki w klasie II B

Utworzono: 25-10-2018

We wtorek16 października uczniowie klasy II B w ramach programu „Szkoła promująca zdrowie” wykonywali w grupach kolorowe surówki. Przygotowywaliśmy się do zajęć od kilku dni. Najpierw dzieci dobrały się w zespoły i przyniosły z domu ulubione przepisy. W piątek każda grupa zapoznała się z przyniesionymi przepisami, wybrała jeden i ustaliła przydział potrzebnych produktów oraz niezbędnych przyborów kuchennych dla każdego ucznia. Wreszcie we wtorek nadszedł oczekiwany dzień wykonania kolorowych surówek. Omówiliśmy zasady bezpieczeństwa i higieny podczas pracy i spożywania posiłków. Następnie uczniowie z zapałem przystąpili do obierania, krojenia i tarkowania przyniesionych warzyw i owoców. Surówki wyszły przepyszne. Na zakończenie nastąpiła degustacja przygotowanych zdrowych, pełnych witamini kolorowych surówek.