Robimy kompoty w grupie ,,0” b

Utworzono: 25-10-2018

Jesienią uczyliśmy się robić bardzo wartościowy, zdrowy kompot w słoiku. Kompot składał się z owoców przyniesionych przez dzieci ze swojego ogrodu, w zależności od tego -co kto lubi. Każde dziecko umyło swoje owoce, pokroiło na drobniejsze kawałki i włożyło do słoika. Następnie zalało owoce wodą z dodatkiem cukru. Dzieci zaniosły kompoty do domu aby je skonsumować z rodzicami. Wszystkie kompoty były bardzo smaczne!

Podstawowym celem realizacji zajęć było zachęcanie dzieci do spożywania owoców, szczególnie pochodzących z naszych ogrodów. Służyć temu ma zachęta do picia napojów domowych, nie za bardzo przesłodzonych i wykonanych ze zdrowych produktów. Ponadto ważnym zadaniem jest promowanie utrzymania prawidłowej kondycji fizycznej i zapobieganie nadwadze.

Grafika #0: Robimy kompoty w grupie ,,0 b
 Grafika #1: Robimy kompoty w grupie ,,0 b