Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek 2022

Utworzono: 15-11-2022

EU Code Week (Europejski Tydzień Kodowania) to inicjatywa wspierająca rozwijanie umiejętności cyfrowych oraz promująca programowanie wśród uczniów i nauczycieli. W tym roku, w dniach od 8-23 października, odbyła się 10 edycja tego wydarzenia. Nasza szkoła nie mogła przegapić tej okazji na wspólną zabawę i rozwijanie swoich umiejętności.

„Gry i zabawy w kodowanie” – tak brzmiało hasło obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszej szkole. Między 10-21 października czynny udział wzięli w nim uczniowie klas IV-VIII. Podczas lekcji informatyki, matematyki i kółek informatycznych w ramach projektu CMI oraz przerw uczniowie klas IV-VIII kodowali na kartach pracy, kodowali z koralików swoje imiona, budowali maszyny z klocków Lego WeDo i Lego Spike oraz je programowali. To była świetna zabawa i szansa poszerzenia swoich zainteresowań.

klasa 4b koduje
klasa 4b buduje z klocków lego
klasa 4b buduje z klocków lego WeDo
budujemy z klocków Lego WeDo