Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

GMINNE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2022/2023

21.06.2023r na terenie naszej szkoły odbyło się podsumowania Gminnych Igrzysk Dzieci i Młodzieży.
W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska - Zdzisław Chojnacki oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy, dyrektor GOK-u, radni, działacze społeczni i samorządowi, nauczyciele wychowania fizycznego, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych. Pamiętano o nieobecnych, minutą ciszy uczczono pamięć byłego Wójta Gminy Pana Ryszarda Wittke oraz wieloletniego koordynatora Igrzysk Pana Czesława Pajewskiego.
Wójt Gminy Pan Zdzisław Chojnacki uhonorował statuetkami uczniów, którzy otrzymali tytuł "Najlepszego Sportowca Gminy" w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe - uzyskane w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Dyrektorzy szkół otrzymali nagrody finansowe przeznaczone na zakup sprzętu sportowego. Dyplomami i nagrodami wyróżniono również nauczycieli wychowania fizycznego i pielęgniarkę szkolną.
Całość odbyła się w podniosłej atmosferze, uświetnione występami wokalnymi i tanecznymi dzieci z klas drugich, trzecich i czwartych.

Projekt Z ekologią na TY

W ciągu całego roku szkolnego braliśmy udział w ogólnopolskim projekcie z Ekologią na TY. Uczniowie musieli wykonać szereg zadań aby ukończyć projekt. Między innymi przeprowadzili ankietę na temat “Z czym kojarzy Ci się słowo ekologia?”, brali udział w zajęciach przyrodniczych, robili las w słoiku czy zdobywali wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Stworzyli również kodeks Młodego Ekologa.

Akcja #Zdroworosna

Nasza szkoła wzięła udział w akcji #Zdroworosna. Od firmy W. Legutko otrzymaliśmy zestawy potrzebne do wysiania koperku. Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonywanie zadań. W sierpniu sprawdzimy co nam wyrosło. Sianie koperku odbywało się w Ekopracowni na świeżym powietrzu. Naszą pracownię w ławki i stoły z nakrętek wyposażył ZZO “Czysta Błękitna Kraina” w Czarnówku.