Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2022-03-26

Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

24 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej – Konkurs Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu. Celem konkursu jest:

-Popularyzacja wśród uczestników Olimpiady wiedzy o powietrzu, jego zanieczyszczeniach i zmianach klimatu.
-Aktywizacja do podejmowania działań na rzecz czystego powietrza.
-Wzbudzenie zainteresowania uczniów tematyką ekologiczną i motywacji do stałego pogłębiania wiedzy i działania na rzecz czystego powietrza.
-Rozpowszechnianie bezpiecznego korzystania z narzędzi cyfrowych w edukacji.

Uczennice klasy 8a Klaudia Krygier i Dorota Suszko wykazały się bardzo dużą wiedzą i zakwalifikowały się do drugiego etapu. Gratulacje!

2022-03-26

Zawody powiatowe w Mini Koszykówce

16.03.2022 reprezentacje naszej szkoły wzięły udział w Powiatowych Igrzyskach dzieci w Koszykówce w Lęborku. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wykazali się walecznością i zaangażowaniem, co zaowocowało dobrymi miejscami w klasyfikacji. Dziewczęta zajęły miejsce II, a chłopcy uplasowali się tuż za podium, zajmując miejsce IV. Gratulujemy Wam!

Powitanie Wiosny przez uczniów klas 1-3

21 marca, zgodnie z tradycją klasy 1-3 powędrowały w pochodzie wiosennym, by pożegnać zimę. Uczniowie świętowali pierwszy dzień wiosny mnóstwem zabaw i atrakcji. Odbyły się m.in. podchody wiosenne, zabawy ruchowe i zagadki. Tego dnia było wiele uśmiechów i radości. Swoją pracą i zaangażowaniem uczniowie udowodnili, że są gotowi na spotkanie z Panią Wiosną. Wspólne obchody Pierwszego dnia Wiosny zintegrowały uczniów klas 1-3, wytworzyły poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim były świetną zabawą!

Światowy Dzień Wody

We wtorek 22 marca na korytarzach klas 1-3 można było przyglądać się wielu ciekawym doświadczeniom z udziałem wody. Uczniowie ubrali się na niebiesko i starali się zadbać o odpowiedni poziom nawodnienia. Każda osoba korzystająca tego dnia z wody do picia otrzymała znaczek kropelkoludka. W trakcie przerw dzieci wysłuchały wielu ciekawostek na temat wody.

2022-03-25

Uczniowie klas II w Akademii Pana Kleksa – realizacja projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Uczniowie klas II  zakończyli realizację II modułu projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Na omawianą lekturę wspólnie wybraliśmy „Akademię Pana Kleksa”. Drugoklasiści poznali pana profesora Ambrożego Kleksa – fantastycznego nauczyciela, który w bajkowej scenerii uczył swych wychowanków przyjaźni, tolerancji, wzajemnego szacunku oraz radzenia sobie w życiu. Mali czytelnicy z klas drugich na kartach omawianej książki ujrzeli taką szkołę, w której z pewnością każdy chciałby się uczyć: pozbawioną ocen i rywalizacji, nadmiaru przedmiotów i niepotrzebnych do przyswojenia wiadomości.