Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2022-05-29

Rok Botaniki – 2022

Wystawa zielników
W 100-lecie powstania Polskiego Towarzystwa Botanicznego, pragnąc podkreślić zasługi polskich botaników dla światowej nauki oraz przypomnieć rozwój botaniki, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Botaniki.
Uczniowie klasy 5b uczcili Rok Botaniki wykonując zielniki. Celem wykonywania zielników szkolnych jest zwrócenie uwagi dzieci na otaczający je świat oraz nauka rozpoznawania podstawowych roślin. Prace te uczniowie wykonali w ramach sprawdzianu z działu „Tkanki i organy roślinne”. Zielniki można oglądać w sali nr 11.

2022-05-24

Krzysztof Kusznierewicz laureatem ogólnopolskiego konkursu LIGA MATEMATYCZNA

19 maja 2022 odbyła się uroczystość rozdania nagród Laureatom XXI edycji Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego organizowanej przez Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku.

Wśród laureatów na XI miejscu znalazł się uczeń klasy 4a naszej szkoły Krzysztof Kusznierewicz.
Serdecznie gratulujemy!

2022-05-24

Brawo Dominika!

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy w j.angielskim "Reading Brings Us Unknown Friends" dobiegł końca.
Nasza uczennica z kl.7c Dominika Krajewska  zdobyła tytuł finalisty.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 10 czerwca br. w siedzibie organizatora -  Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 8 w Gdyni.
Serdecznie gratulujemy!

2022-05-22

Dzień Nowoczesnych Technologii

29 kwietnia w szkole obchodziliśmy Dzień Nowoczesnych Technologii. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej. W Naszej szkole co dzień wykorzystujemy nowe technologie w nauczaniu.
W czasie lekcji, zajęć pozalekcyjnych, realizacji projektów, wykorzystywane są różnorodne platformy edukacyjne, narzędzia, programy i aplikacje.
W Dniu Nowych Technologii w Edukacji uczniowie w Naszej szkole brali udział w zajęciach z zakresu robotyki. Uczniowie z klasy 7d: Paweł Jurczyński oraz Marcel Formela, a także Nasza absolwentka Agnieszka Suszko pokazali uczniom klas 1-3 jak działają i jak programować roboty.