Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2022-06-26

Podsumowanie roku artystycznego i sportowego - Dzień Sportu

We wtorek, 21.06.2022r, w naszej szkole rozgościł się sport. Na początku był apel, na którym przedstawiono najlepszych sportowców szkoły. Wyniki z podium przedstawiają się następująco. Dziewczęta młodsze: Michalina Żmija, Basia Pińska, Klaudia Malek. Dziewczęta starsze: Justyna Filip, Weronika Motas, Zosia Solska. Chłopcy młodsi: Konrad Metera, Jakub Kostka, Tomasz Migowski. Chłopcy starsi: Oskar Kostka, Maciej Mikołajczyk, Adam Gorski.

Radny Gminy Nowa Wieś Lęborska ufundował dla najlepszych sportowców nagrody. Wyróżnieni zostali: Michalina Żmija, Weronika Motas, Konrad Metera i Adam Gorski

Po części oficjalnej ruszyliśmy do zabawy. Rozegraliśmy klasowe biegi sztafetowe i przeciąganie liny. Emocje dorównywały tym, które towarzyszą wielkim imprezom sportowym. Wspaniały doping wychowawców, koleżanek i kolegów z klasy, niósł młodych biegaczy jak na skrzydłach.

Po takich emocjach wszystkim dobrze zrobiły lody. Można było po nich, z podwójną energią, zabrać się do dyscyplin indywidualnych. Rzucali kaloszem i kapeluszem, żonglowali, strzelali do bramki, skakali, ścigali się w workach i wiele, wiele innych. To był dzień pełen radości i sportowych sukcesów!

2022-06-23

Wycieczka klas II do Zakładu Izolatorów Elektrotechnicznych Boplast

22 czerwca uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Zakładu Izolatorów Elektrotechnicznych Boplast, która produkuje różnego typu  izolatory na potrzeby krajowej oraz zagranicznej energetyki.

2022-06-23

Zosia Leszkowska z klasy 2b wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Uczennica klasy 2b została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,, Podwórko- słoneczne podwórko''. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

2022-06-22

Program „Umiem pływać”

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w  programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” Dzięki temu programowi  uczniowie z klasy 3a i 3b nauczyli się podstaw pływania. Ta forma aktywności wspomaga profilaktykę wad postawy oraz walkę z nadwagą i otyłością wśród najmłodszych. Upowszechniania również aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. Wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie zaliczyli go i otrzymali dyplomy za uczestnictwo w projekcie Powszechnej Nauki Pływania „UMIEM PŁYWAĆ 2022”

2022-06-21

Powiatowe Lekkoatletyczne Igrzyska Młodzieży w lekkiej atletyce

19.05 w Lęborku odbyły się Powiatowe Lekkoatletyczne Igrzyska Młodzieży w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowała liczna drużyna dziewcząt i chłopców. Przywieźli worek medali
Mamy:
3 złote medale
5 srebrnych
6 brązowych

Artur Terman ( bieg 100m), Patryk Stromski ( bieg 2000m) oraz Patryk Kotłowski ( pchnięcie kulą) będą reprezentować naszą szkołę, gminę i powiat na finałach wojewódzkich, które odbędą się 27.05.2022r. w Słupsku.
27.05.2022r nasi zawodnicy w Słupsku zajęli miejsca:
8 miejsce w finale wojewódzkim w biegu na 2000 m Stromski Patryk
10 miejsce
w finale wojewódzkim w pchnięciu kulą Kotłowski Patryk
10 miejsce
w finale wojewódzkim w biegu na 100m Terman Artur

Gratulujemy! Zyczymy Wam dalszych sukcesów!

2022-06-19

Toruń miasto piernika i Kopernika

15.06.2022r. uczniowie klasy 4a i 4b pojechali na wycieczkę do Torunia. Zwiedzanie tego pięknego miasta zaczęliśmy od wędrówki z przewodnikiem po malowniczej starówce położonej nad brzegiem Wisły. Następnie spacer uliczkami starego miasta: starówka, z jednym z najpiękniejszych gotyckich ratuszy w Europie, Krzywa Wieża, gotyckie spichlerze oraz Bazylika Katedralna, gdzie został ochrzczony Mikołaj Kopernik.
Zwiedziliśmy Bunkier Wisła - niemiecki schron przeciwlotniczy z okresu II wojny światowej, obecnie muzeum interaktywne.
Byliśmy w Planetarium na pokazie "Wirująca Ziemia" i w Domu Legend Toruńskich gdzie przenieśliśmy się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii.
Na koniec odwiedziliśmy Muzeum Piernika, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach i poznaliśmy sekrety wypieku toruńskiego piernika.
Wszyscy wróciliśmy do domu pełni wrażeń.