Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2022-05-09

English Poetry and Drama

English Poetry and Drama pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty to konkurs, w którym naszą szkołę reprezentowały Dominika Krajewska z kl.7c i Dorota Suszko z kl.8a. Również tym razem szkoła może się poszczycić sukcesem - Dorotka zajęła 2 miejsce w konkursie, w którym wzięło udział ponad 20 uczestników zakwalifikowanych jako uczestnicy ścisłego finału. Gratulujemy!!!

2022-05-09

Program profilaktyczny "Dziel się uśmiechem"

Uczniowie klas III  ramach edukacji prozdrowotnej realizowali program profilaktyczny "Dziel się uśmiechem" pod patronatem PCK i firmy MARS POLSKA.

W ramach projektu dzieci spotkały się ze szkolną pielęgniarką, uczestniczyły w cyklu zajęć, na których zapoznały się z podstawową wiedzą na temat higieny jamy ustnej i profilaktyki fluorowej, poznały produkty spożywcze pożądane w diecie każdego dziecka  oraz te, które zawierają puste kalorie i przyczyniają się do powstawania próchnicy, nadwagi i otyłości.

2022-05-04

Dzień Ziemi

Zdarzeniem, które przyczyniło się do ustanowienia Dnia Ziemi, była katastrofa ekologiczna ze stycznia 1969 r., do której doszło u wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Według wstępnych szacunków, z uszkodzonej platformy wiertniczej wyciekło do oceanu kilkaset tysięcy galonów ropy, co doprowadziło dewastacji środowiska na wiele lat.
22 kwietnia 1970 roku odbyły się pierwsze obchody tego święta. W tym roku odbywają się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.
Na lekcjach chemii i fizyki często poruszany jest temat zagrożeń dla Ziemi. Uczniowie dyskutują co można zrobić, aby ograniczyć skutki działalności człowieka. Podczas tegorocznego Dnia Ziemi dzieci, na lekcjach plastyki, przygotowywały plakaty zachęcające do ochrony naszej planety.

2022-05-04

POZNAJEMY FUNKCJE STERUJĄCE ROBOTEM

Majsterkowicze z  klasy 5a podczas lekcji informatyki zaprogramowali w aplikacji LOFI Blocks swoje LOFI ROBOTY. Sterowali robotami za pomocą strzałek na klawiaturze i przy pomocy tabletów. Jeździli po torze przeszkód swoimi robotami.

2022-04-26

Niezapomniana, kreatywna i pełna wrażeń nocka w szkole klasy 7c.

Za nami już klasowa nocka, której długo nie zapomnimy! Rozpoczęta wspólnym wyjściem do miasta a zakończona porządkowaniem terenu i klasy - przepełniona była zabawą i wyzwaniami! Wielką radość przyniosły nam podchody wokół budynku szkoły, zadania na orientację, wieczór filmowy i wspólna kolacja. Wszystko to uwieczniliśmy w pamiątkowej prezentacji, do której obejrzenia serdecznie zachęcamy! 7c.

2022-04-26

Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

22 kwietnia w naszej szkole odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Reprezentowała nas czwórka uczniów: Klaudia Malek, Agata Ramczyk, Antoni Mejna i Kajetan Garbaczewski. Miło nam poinformować iż uczeń klasy IVb Kajetan Garbaczewski zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej i będzie reprezentował nasza gminę na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 21 maja w Przodkowie. Agata Ramczyk zdobyła III miejsce w kategorii klas V-VIII. Antek Mejna uplasował się na IV miejscu, a Klaudia Malek na V. Wszyscy posiadali ogromną wiedzę, byli mocno zaangażowani, wszystkim uczestnikom gratulujemy.