Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2022-04-21

Krzysztof Kusznierewicz finalistą Ligi Matematycznej

Uczeń klasy 4a Krzysztof Kusznierewicz, został finalistą Ligi Matematycznej.  Jest to ogólnopolski konkurs matematyczny organizowany od kilkunastu już lat przez Akademię Pomorską w Słupsku. Zmagania przeznaczone są dla wyjątkowo wytrwałych uczniów, ponieważ trwają od października do kwietnia danego roku szkolnego. Krzysztof przeszedł przez eliminacje korespondencyjne oraz półfinał i 21 kwietnia 2022 roku wziął udział w XXI finale Ligi Matematycznej.
Gratulujemy wiedzy i czekamy na wyniki!

2022-04-16

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym etap gminny

13 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas turnieju uczniowie rozwiązywali test dotyczący zasad i przepisów o ruchu drogowym i pokonywali na rowerach tor sprawnościowy.

Uczniowie naszej szkoły grupa młodsza w składzie:
Filip Baranowski kl.6a
Julia Salzer kl.5b
Kornelia Mielewczykkl.5a
Artur Cieszyński kl.5b
zajęła II miejsce.

Grupa starsza w składzie:
Bartosz Krzemiński kl.7c
Seweryn Pijas kl.7c
Szymon Szymankiewicz kl.7c
zajęła II miejsce.

Gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

Pracownia Pomysłów - WzMOCnij Swoje Otoczenie

Projekt pracowni technicznej do nauki stolarstwa, ślusarstwa i szycia zrealizowany dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

2022-04-15

Mamy Mistrza Województwa Pomorskiego w biegach przełajowych!

12.04 w Człuchowie odbył się Wojewódzki Finał Drużynowych Biegów Przełajowych . Naszą szkołę reprezentowali indywidualnie: Michalina Żmija i Konrad Metera ( oboje klasa 7c). Nasi zawodnicy spisali się fantastycznie!
W pięknych okolicznościach przyrody, w biegu na 800m Michasia zajęła 21 pozycję ( na 107 zawodniczek!) a Konrad ( 1000m) wyprzedził wszystkich 93 biegaczy i został Mistrzem Województwa Pomorskiego w biegach przełajowych!
Jesteśmy z Was bardzo dumni! Gratulujemy i życzymy Wam dalszych sukcesów.
Michasia i Konrad swój wolny czas poświęcają na treningi w @Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk w Lęborku.

Filmik z zawodów: https://www.youtube.com/watch?v=khfZFkUo1RE

Doświadczenia chemiczne w klasie 7a i 7b

Uczniowie klas 7 rozpoczęli kolejny dział z chemii „Gazy i tlenki”. Daje on możliwość wykonywania ciekawych doświadczeń. W ostatnich tygodniach dzieci otrzymywały oraz badały właściwości tlenu oraz tlenku węgla(IV). Uczniowie pracują techniką chemii w małej skali. Podczas pracy używamy składniki dostępne w domu np. ziemniaki, ocet, soda, woda utleniona. W czasie zajęć wszyscy świetnie się bawią.

Gminny Konkurs Wielkanocny

Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w  Konkursie Wielkanocnym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Oto oni:
Kinga Lewandowska- klasa 2a,
Zosia Leszkowska - 2b,