Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

Uroczystość 25-lecia nadania imienia naszej szkole

15 czerwca 2022r. społeczność Szkoły Podstawowej w  Nowej Wsi Lęborskiej świętowała jubileusz 25-lecia nadania placówce imienia Strażaków Polskich.
         Obchody rozpoczęły się od mszy świętej, następnie zaproszeni goście, grono pedagogiczne oraz uczniowie przeszli do szkoły, w której odbyła się dalsza część uroczystości.
         Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas:  Pan Romuald Bieniasz-Krzywiec - Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Gdańsku,  Pan Zdzisław Chojnacki - Wójt Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej, Pani Monika Włusek- zastępca Wójta,  Pani Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski, Pan Witold Namyślak – Burmistrz Miasta Lęborka, bryg. Wojciech Berent - zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,  bryg. Piotr Krzemiński  -  Komendant Powiatowy PSP w Lęborku, st. kpt. Dawid Główczewski -  zastępca Komendanta PSP,  Marcin Elwart - Komendant OSP NWL,  ksiądz  Mariusz Stalka - Proboszcz Parafii pw.  Niepokalanego Poczęcia Najświętszej  Marii Panny,  Pan Zdzisław Korda - Przewodniczący Rady Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej i radnych NWL, Dyrektorzy  placówek oświatowych, opiekuńczych i wychowawczych gminy, przedstawiciel Rady Rodziców, strażacy ochotnicy, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele szkoły, rodzice i przyjaciele szkoły.

Ognisko klasowe

23 czerwca na zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy 4a bawili się przy ognisku. Impreza rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek i pianek. Były też różne słodkie smakołyki. Piękna pogoda sprzyjała również zabawom na świeżym powietrzu, które sprawiły dzieciom wiele radości i uciechy. Te miłe chwile na pewno długo pozostaną w naszej pamięci.

Podsumowanie Gminnych Igrzysk Dzieci i Młodzieży

22. 06.2022r w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej wsi Lęborskiej odbyło się Podsumowanie Gminnych Igrzysk Dzieci i Młodzieży. Na uroczystość zaproszono młodych sportowców z naszej gminy wraz z nauczycielami, dyrektorów szkół oraz przedstawicieli lokalnych władz i jednostek kulturalnych działających na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska.

Podczas Gali zaprezentowano osiągnięcia naszych sportowców w czterech kategoriach: Igrzyska dzieci chłopcy i dziewczęta oraz Igrzyska Młodzieży chłopcy i dziewczęta. Nagrodę Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska otrzymał Konrad Metera ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej za wywalczenie I miejsca w Wojewódzkim Finale Drużynowych Biegów Przełajowych.

Ogólnopolskie zawody LDK w Sieradzu

Ogólnopolskie zawody LDK w Sieradzu za Nami !
Konrad Metera, uczeń klasy VIIc, kategoria wiekowa U14, w biegu na 1000 m uplasował się na miejscu 8 z czasem 3.03.07.
Gratulujemy Konrad! Powodzenia w kolejnych zawodach!

Turniej piłkarski

W naszej szkole 21.06.2022r. odbył się turniej piłkarski klas 4-5. Emocje na boisku były ogromne, sędziowie spisali się na medal a ostateczne rozstrzygnięcia rozegrały się w rzutach karnych! Dziękujemy zawodnikom za grę fair play i do zobaczenia w przyszłym roku!