Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2022-10-01

Dzień Chłopaka w klasach I-III

30.09. Obchodzimy w Polsce Dzień Chłopaka, również i w naszej szkole nie zapomniano o chłopakach- kolegach ze szkolnej ławki...Dziewczynki i panie stanęły na wysokości zadania i przygotowały dla wszystkich chłopców dzień pełen różnorodnych atrakcji i wrażeń, nie zabrakło konkursów, zgadywanek, rywalizacji sportowych, gier i zabaw.  W tym dniu każdy chłopak poczuł się wyjątkowo, dziewczyny złożyły życzenia, zaśpiewały STO LAT, wręczyły upominki i słodkości. Dzień zaliczamy do udanych:)

2022-10-01

Dzień Piżamy

26 września uczniowie Szkoły w Nowej Wsi Lęborskiej wzięli udział w kolejnej edycji akcji charytatywnej dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Oczywiście mowa o słynnym Dniu Piżamy. W tym roku zorganizowaliśmy w szkole "charytatywny sklepik" w którym sprzedawaliśmy słodkości przygotowane przez nasze grono pedagogiczne, Samorząd Uczniowski i wolontariat szkolny. Cały dochód trafił na konto fundacji #Gdy liczy się czas. Miło jest Nam poinformować, że pobiliśmy Nasz zeszłoroczny rekord i zebraliśmy 2001zł!!! Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali. Razem możemy więcej!

2022-09-30

Dzień Chłopaka w klasie 5a

Dziewczynki z klasy 5a z okazji Dnia Chłopaka przygotowały dla chłopców ze swojej klasy pyszny poczęstunek, prezenty i quiz wiedzy o dziewczynach.

2022-09-30

Szkolna dyskoteka klas 4-8

Samorząd Szkolny zorganizował dyskotekę w szkole. Zabawa była wyśmienita.

2022-09-29

Doświadczenia w klasach 8

We wrześniu, na lekcjach fizyki, uczniowie klas 8 poznawali zagadnienia związane z elektrostatyką i prądem elektrycznym. Oprócz zajęć teoretycznych odbywały się lekcje doświadczalne. Wszystkie dzieci podczas tych zajęć bardzo chętnie pracowały.

2022-09-29

Uroczystość w Krępie Kaszubskiej

25 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Krępie Kaszubskiej w uroczystości patriotyczno - religijnej upamiętniającej ofiary Marszu Śmierci w styczniu 1945 roku. Po Mszy św. uczestnicy obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof w Garczegorzu. Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Grażyna Wójcik oraz młodzież pocztu sztandarowego.