Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2022-10-22

Dzień gier planszowych w klasach trzecich

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera i smartfona. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą logicznego myślenia i spostrzegawczości, przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Mając to na uwadze, w piątek 21 października uczniowie klasy III a i III b odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Nowa Wieś Lęborska, aby wspólnie wziąć udział w Dniu gier planszowych.  Na początku spotkania dzieci z zainteresowaniem obejrzały film, który przybliżył im historię planszówek, a następnie zaczęły grać w gry. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo emocji, śmiechu, krzyku i zaciętej rywalizacji. Wszystkie dzieci wyszły ze spotkania zgodne co do tego, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Tego typu rozrywka, to nie tylko sposób na nudę, ale i poprawę pamięci, spostrzegawczości, rozwijanie kreatywności, a przede wszystkich pobudzenie endorfin!

2022-10-22

Wielki Maraton Czytelniczy

Chętni uczniowie naszej szkoły biorą udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym – konkursie ogólnopolskim.
Ich zadaniem jest przeczytanie wskazanej w danym czasie książki (jest ich siedem), a potem rozwiązanie testu. Uczniowie w ten sposób rozwijają umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz językowego ujmowania refleksji na temat tekstów. Nasi „maratończycy” napisali już pierwszy test.
Życzymy im wytrwałości i sukcesów oraz wspaniałych wrażeń w spotkaniach z literaturą.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Dziewcząt i Chłopców

7 października br. reprezentacja naszej szkoły brała udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Dziewcząt i Chłopców, które odbywały się w Łebie. Nasza drużyna poradziła sobie bardzo dobrze i po wielu ekscytujących pojedynkach zajęła ostatecznie II miejsce w powiecie. Gratulujemy!

Skład drużyny:
Malek Klaudia
Smentoch Weronika
Borlik Filip
Sobczak Filip
Żaczek Robert

2022-10-20

Bieg nr 2 GRAND-PRIX LĘBORKA za nami!

W ubiegłą sobotę w lasku przy Stadionie Miejskim odbył się drugi bieg zaliczany do 27. Edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2022/2023.
Na starcie stawiło się aż 28 biegaczy z naszej szkoły.
Byli to: Agata Baranowska, Ksawery Skorb, Witek Pruchniak, Jakub Szadkowski, Hubert Główczewski, Filip Smentoch, Ignacy Badziąg, Franek Miliński, Dawid Dąbrowski, Jan Jaroń, Antoni Miziński, Olaf Bortacki, Lena Chlebowska, Hanna Jaroń, Anna Sech, Mikołaj Dziembowski, Szymon Główczewski, Franciszek Sas, Franciszek Żmija, Tymon Ptaszek, Marcel Hinz, Kornelia Niewęgłowska, Magda Wójcik, Michał Migowski, Marcel Dąbrowski, Mikołaj Stromski, Aleksander Majorczyk, Michalina Żmija.

Na podium stanęli:
Witek Pruchniak
Ksawery Skorb
Michał Migowski
Michalina Żmija
Gratulujemy i zapraszamy 5.11.2022r na kolejny bieg!

Bal u Pani Jesieni

Jesienne barwy towarzyszyły uczniom klas pierwszych podczas specjalnego Balu u Pani Jesieni. Wszystkie dzieci z klas pierwszych  skorzystały z zaproszenia Pani Jesieni i przybyły na bal w kolorowych strojach.
Wśród bawiących się była oczywiście niejedna Pani Jesień, były też zwierzęta leśne, które jeszcze nie zapadły w sen zimowy, grzybki, listki i wiele innych bardzo ciekawych postaci.  W tym dniu nasza sala wyglądała jak zaczarowany jesienny las.
Podczas jesiennej uroczystości nie zabrakło takich atrakcji: tańców i pląsów tematycznie związanych z jesienią, różnorodnych konkursów. Po roześmianych minach pierwszaków widać było, że był to udany bal!

2022-10-19

Błękitna Szkoła w Helu- wycieczka edukacyjna klasy 4a i klasy 6a

Uczniowie naszej szkoły brali udział w programie ‘’Błękitna Szkoła- Warsztaty Bałtyckie” w Helu. Zajęcia odbywają się w Stacji Morskiej, która jest malowniczo położona w Helu nad Zatoką Pucką.
Obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat „Fauna i flora Morza Bałtyckiego”. Poznaliśmy charakterystyczne cechy Morza Bałtyckiego. Wiemy co to jest niska różnorodność gatunkowa. Nie straszne nam pojęcia: zoobentos, fitobentos, plankton, nekton … i wiele innych. Znamy rybę, która ma zielone ości J A czy diabeł morski buczy?
Mieliśmy zajęcia laboratoryjne. Przeprowadziliśmy sekcję ryby! Szukaliśmy przystosowania ryb do życia w wodzie. Analizowaliśmy budowę zewnętrzną i wewnętrzną ryby.
Klasa 4a uczestniczyła w warsztatach na temat fizjologii życia fok. Podczas zajęć sprawdzaliśmy swoją siłę, wytrzymałość pod wodą. Były też ćwiczenia z pulsometrem, które dostarczyły wiele wrażeń …
Ciepły październikowy dzień pozwolił na obserwację tresury fok, czynności medycznych  i karmienia.
Dziękujemy! Wrócimy!