Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2022-11-11

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

Z okazji święta niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego wszyscy mogli usłyszeć wyśpiewaną lekcje historii wykonaniu uczniów klas 4,5,6 i 8. Wybrzmiały utwory takie jak Uwierz Polsko, My pierwsza brygada, Rozkwitały pąki białych róż, Rota i wiele innych pieśni patriotycznych upamiętniających wydarzenia z dnia 11 listopada.
Pieśni oraz opis wydarzeń historycznych związanych ze zdobyciem niepodległości pozwoliły nam wskrzesić pamięć o bohaterach tych szczególnych dla naszego kraju dni.
Przystąpiliśmy także do akcji #SzkołaDoHymnu i o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie wykonaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”
Przedstawiamy fotorelacje

2022-11-11

Tydzień Uczniowskiej Super Mocy

W naszej szkole przez ostatni tydzień 24-28 października uczniowie brali udział w projekcie Tygodnia Uczniowskiej Super Mocy. Działania podjęte w ostatnim tygodniu miały na celu lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron i integracja klasy.

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli pracę nad własną wartością od stworzenia gwiazd – każde dziecko miało za zadanie stworzyć kolorową gwiazdę, na której wypisywali swoje mocne strony. Okazało się to nie lada wyczynem, gdyż uczniowie zgodnie orzekli, że wolą być chwaleni, aniżeli mówić o sobie w superlatywach. Następnie zbudowaliśmy wspólnie rakietę motywacji, na której pojawiły się imiona każdego ucznia który uczestniczył w jej tworzeniu. Podczas lekcji staraliśmy się dyskutować nad tym, co jest dla nas ważne, jak postrzegamy sami siebie, co o sobie myślimy. Ostatniego dnia zorganizowaliśmy Dzień Super Bohaterów. Oprócz bohaterskich przebrań, pozowaliśmy w mini foto – budce, z wizerunkami znanych bohaterów z bajek i filmów. Uczniowie zaangażowali się w realizację projektu, którym był niezwykłym doświadczeniem. Jako nauczyciele mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie zaczną wierzyć w siebie i swoje umiejętności.

2022-11-10

Konkurs  Krasomówczy "Jesienne bajanie"

Dnia 28 października w naszej szkole odbył się  po raz 9 Konkurs  Krasomówczy " Jesienne bajanie". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas drugich i trzecich. Nagrodę specjalną otrzymała Hanna Garbaczewska, miejsce 1: Lena Chlebowska i Maja Kendyś, miejsce 2 : Antoni Miziński, miejsce 3 : Klaudia Schroeder, wyróżnienie: Liliana Dawid i Agata Pilarska. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy.

Kółko CMI - poznajemy Makey Makey

Uczniowie klasy 5a uczęszczający na zajęcia kółka informatycznego w ramach projektu CMI poznali małą, niepozorną płytkę Makey Makey. Makey Makey to układ mechatroniczny, w skład którego wchodzi płytka drukowana oraz zestaw przewodów zakończonych tzw. krokodylkami, które ułatwiają przyczepianie do różnych elementów, oraz kabla USB, którym można podłączyć płytkę do komputera. Makey Makey to tak naprawdę urządzenie udające klawiaturę lub mysz komputerową. Co za tym idzie, dzięki podłączonym do układu elementom, możemy coś napisać, narysować lub nawet zagrać w prostą grę platformową na naszym komputerze.
Na kółku informatycznym testowaliśmy aplikacje dostępną na stronie www.makeymakey.com. Graliśmy na owocach oraz koleżankach i kolegach z kółka. Uczniowie stworzyli pady do gry przy użyciu Makey Makey, tekturki i ciastoliny, które później testowali grając w gry. Stworzyli również oryginalne gitary, które zaprogramowali w programie Scratch.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć.

Zajęcia w EKO – pracowni

Korzystając z ładnej pogody zajęcia rozwijające w klasie 6b odbyły się w EKO – pracowni. Uczestnicy realizują ogólnopolski projekt „Z ekologią na TY”. Jednym z zadań projektowych było wykonanie dekoracji „Las w słoiku”. Dziewczynki pracowały z dużym zaangażowaniem i dzięki temu powstały piękne prace.

Zaćmienie Słońca 2022

W tym roku mogliśmy obserwować częściowe zaćmienie Słońca. Jest zjawisko astronomiczne, które występuje wtedy gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Ziemią a Słońcem i tym samym przysłoni światło słoneczne.

Nasi uczniowie mogli obserwować (używając środków ochrony oczu) to zjawisko podczas przerw.