Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2022-11-15

Igrzyska dzieci i Młodzieży w TENISIE STOŁOWYM

7.11.2022r w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w tenisie stołowym.
Naszą szkołę reprezentowały/reprezentowali:
Zosia Powideł

Marysia Zaręba

Marysia Rybarczyk

Maja Syldatk

Adam Wrzosek

Michał Migowski

Artur Cieszyński

David Szefs

Tomek Migowski

To były bardzo emocjonujące pojedynki! Gratulacje

2022-11-15

SPOTKANIE Z GITARZYSTĄ – ŻYWA LEKCJA MUZYKI

W listopadzie uczniowie klas I - III gościli w naszej szkole p. Mikołaja Dudkiewicza, nauczyciela gry na gitarze, który zabrał naszych uczniów w podróż w magiczny świat muzyki. W trakcie spotkania uczniowie mogli nie tylko posłuchać różnych utworów, ale również zasięgnąć informacji o budowie tego instrumentu i poznać ciekawostki na jego temat. W „żywej” lekcji muzyki uczniowie uczestniczyli z wielkim zaangażowaniem, a zabawa była doskonała. Każdy próbował swoich sił w grze na gitarze. Uczniowie klasy III a (Ignacy i Maks), którzy uczą się już pod okiem Pana Mikołaja, zagrali swoim kolegom z klasy mini koncert.  Mamy nadzieję, że zajęcia zaowocowały u wielu dzieci chęcią nauki gry na gitarze, a wspólnie spędzony czas pozostanie miłym wspomnieniem.

2022-11-14

Dzień Postaci z Bajek

7 listopada klasy I – III obchodziły  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Był  to doskonały  moment, aby przypomnieć sobie bajkowe postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Najmłodsi mieli okazję w tym dniu przebrać się za jedną z ulubionych postaci bajkowych i korzystać ze ścieżki sensorycznej Czerwonego Kapturka oraz trasy Kota w Butach, którą trzeba było przejść w specjalnych stumilowych butach. Przy stolikach czekała na dzieci nawlekanka Kopciuszka z suchego makaronu. Tego dnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Postacie z kultowych polskich bajek". Gratulujemy wszystkim wygranym i zapraszamy do zabawy za rok!

2022-11-12

Podsumowanie zajęć z robotyki w klasie 2a

Uczniowie klasy 2 podczas zajęć kółka informatycznego budowali roboty przy użyciu programu komputerowego z klocków Lego WeDo i Lego Spike. Programowali ich ruchy a następnie uruchamiamy je tak, aby można było zobaczyć co potrafią. Na zajęciach przy pomocy tabletu lub komputera wprawialiśmy w ruch skonstruowane przez siebie maszyny i zwierzęta. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć.

2022-11-12

"Mole książkowe"

Uczniowie klas 2a i 3b wzięli udział w innowacji pt. ,, Mole książkowe". Po zakończonych zajęciach wróciły do szkoły, gdy już panowała cisza... Nikogo poza Nami nie było.. Był to świetnie spędzony czas, którego głównym założeniem było wspólne czytanie, ale nie tylko. W tym dniu skupiliśmy się na legendach o powstaniu państwa polskiego, głównie na legendzie o Lechu, Czechu i Rusie. Dzieci czytały po kolei fragmenty legendy. Następnie obejrzeliśmy prezentacje multimedialną. Jak się okazało można czytać i przy okazji świetnie się bawić, o czym świadczyła zabawa w,, Królewny i zamki". Na koniec w grupach dzieci wykonały portrety naszych 3 głównych bohaterów - Lecha, Czecha i Rusa. Wszystkie zadania zostały wykonane z pełnym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy. Dzięki tym zajęciom dzieci mogły się zintegrować, nauczyć współpracy i przy okazji mile spędzić jesienne popołudnie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia, które już w grudniu.

2022-11-11

Konkursy związane z Miesiącem Świadomości Dysleksji zostały rozstrzygnięte

Dzisiaj na uroczystym apelu nagrodzonym uczniom wręczono dyplomy i drobne upominki.
Najlepsze prace znalazły się na gazetce.
Lista laureatów przedstawia się następująco:

Konkurs „Portret Bratka”
Pola Okrój
Julia Kulling
Oliwia Migowska
Pola Boetcher
Konkurs „Literkowe akrobacje”
Liliana Dawid
Jakub Szadkowski
Ignacy Badziąg

Konkurs „ Ortograficzne obrazy”
Aleksander Bojarczuk