Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2022-12-11

XXX Biegi Mikołajkowe

6.12.2022r odbyły się w Lęborku XXX Biegi Mikolajkowe. Naszą szkołę reprezentowały sztafety dziewcząt i chłopców. W rywalizacji udział wzięło 13 szkół z całego powiatu.
Nasze dziewczynki- Anna Metera, Agata Baranowska, Lena Chlebowska, Zofia Leszkowska, Kornelia Niewęgłowska, Julia Michalowska- zajęły IV miejsce!
Chłopcy w składzie-Olaf Bortacki, Ksawery Skorb, Tymon Ptaszek, Szymon Główczewski, Michał Migowski, Jakub Nagórski - byli najszybszą drużyną zawodów! W pięknym stylu pokonali wszystkie pozostałe sztafety i zdobyli pierwsze miejsce!
Gratulujemy! Pękamy z dumy!

2022-12-11

Mikołajkowa Akcja Pomocy Zwierzętom ze Schroniska w Małoszycach.

W piątek  9 grudnia 2022r.   zakończyliśmy    tegoroczną akcję zbierania karmy dla  zwierzaków  ze schroniska dla bezdomnych psów i kotów   w Małoszycach. Wszyscy, uczniowie  i nauczyciele z naszej szkoły, którzy  kochają zwierzęta wspomogli tę  akcję.  Spisaliście się na medal! Właściciele  schroniska  nie kryli wzruszenia , bardzo dziękują  Wam wszystkim za dobre serce i pomoc. DZIĘKUJĘ w imieniu tych , co tylko zamerdają  wesoło ogonkiem na nasz widok!

Świąteczne tangramy - Mikołajki na lekcji matematyki w klasie 5a

6 grudnia podczas lekcji matematyki uczniowie klasy 5a uczyli się geometrii przy pomocy świątecznych tangramów. Uczniowie pracowali w parach. Ich zadanie polegało na pocięciu otrzymanych tangramów i ułożeniu z nich świątecznych obrazków. Mogli korzystać z wzorów znajdujących się na tablicy lub układać czworokąty i trójkąty według własnego pomysłu. Dzieci bardzo ładnie pracowały. Powstały piękne i pomysłowe prace. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

Ozdabianie pierników w klasie 5a

Uczniowie klasy 5a zgodnie z przedświąteczną tradycją dekorowali w szkole pyszne świąteczne pierniczki. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Każdy z pierników jest zupełnie inny. Mają one bowiem różne kształty, udekorowane zostały rozmaitymi polewami i posypkami. Po udekorowaniu pierniczki zostały spakowane, a teraz czekają na kiermasz , który odbędzie się podczas Białego Koncertu :)

2022-12-10

Wir stellen die deutschsprachigen Länder vor

Nataniel Powideł z kl.8a zdobywcą III m. w Gminnym Konkursie z języka niemieckiego ,, Wir stellen die deutschsprachigen Länder vor "Gratulujemy!

Przygotowania do Białego Koncertu kl.4a

Klasa 4a w ramach przygotowań do Białego Koncertu, wybrała czwartkowe popołudnie aby wspólnie z rodzicami przygotować wieńce bożonarodzeniowe. Przy ciepłej herbatce, świątecznej muzyce , pogodnych nastrojach, wzorowej frekwencji i świetnej organizacji ,udało nam się stworzyć wspaniałe wieńce, które z pewnością ozdobią wiele nowowiejskich domów... A oto nasze dzieła