Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2023-01-16

Kółko CMI - Robot sprzątający

Uczniowie klasy 5a podczas zajęć kółka informatycznego w ramach programu grantowego CMI zbudowali z klocków LEGO Spike robota sprzątającego i go zaprogramowali. Uczniowie pracowali w grupach nad jak najszybszym wypchnięcie klocków lego z koła. Zajęcia zakończyliśmy rozdaniem nagród za kreatywne podejście do zadania i zaangażowanie.

2023-01-16

Bal karnawałowy klas 1-3

W piątek 13 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3.
Tegoroczna zabawa wzbudziła w dzieciach wiele radości. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła sprzyjający do zabawy klimat. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Dzieci zachwyciły swoimi strojami i przebraniami, które umożliwiły wcielenie się w ulubione postaci.
Prowadzący bal animator zachęcał do tańca przy skocznej muzyce, którą dzieci dobrze znały, a często nawet wtórowały jej, głośno śpiewając.
Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w tańcach oraz różnych konkursach zręcznościowych, ruchowych i tanecznych. Po zabawie czekał na wszystkich poczęstunek w klasach. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok. A teraz życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.

2023-01-10

Brawo Zosia!

Brawo Zosia! Przekazujemy wspaniałą wiadomość o drugim miejscu na podium w Wojewódzkim Konkursie Językowo-Multimedialnym ,, Die Methode macht Spaß"naszej uczennicy Zofii Grabowskiej z klasy 8b. Zosia wykazała się doskonałą znajomością leksykalną j.niemieckiego . Poprawność gramatyczna i kreatywność zapewniły jej znakomity wyniki. Jesteśmy dumni!

2023-01-08

Galeria prac uczniów klasy 4a i 4b

Podczas lekcji informatyki uczniowie klas 4 wykonywali prace w programie MS Paint. Zapraszam do obejrzenia naszych prac.

2023-01-08

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego dla świetlic szkolnych „Ekochoinka"

W czwartek 5 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Leśnicach odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego dla świetlic szkolnych „Ekochoinka". Na konkurs wpłynęło 70 prac z 10 szkół.

Wśród osób nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Miotk z klasy 3b oraz Olaf Bortacki z klasy 1b. Wyróżnieni zostali: Zofia Grzenkowicz z klasy 1b, Oliwier Budzowski z klasy 2b oraz Cezary Pilarski z klasy 1a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2023-01-04

Opłata za obiady