Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2022-11-24

V Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

22 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej. Jego głównym  celem było kształtowanie  świadomości i postawy patriotycznej wśród dzieci i młodzieży.
          Prezentowane utwory odzwierciedlały dramatyczne wydarzenia i drogę do wolności - okupioną ogromnym cierpieniem naszego narodu.
          Jury oceniało m.in. opanowanie tekstu, dykcję oraz poprawność i ekspresję wypowiedzi.
          Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałe prezentacje. Dziękujemy również paniom nauczycielkom, które niewątpliwie wsparły fachową pomocą swoich podopiecznych. Składamy ogromne wyrazy uznania szanownej komisji, że zechciała poświęcić swój czas, by wyłonić  laureatów konkursu.

2022-11-24

Pokój Nastolatka - projekty wykonane przez uczniów klas 6

Uczniowie klasy 6a i 6b na lekcjach techniki wykonali piękne prace projektowe pokoju nastolatka. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

2022-11-23

Wycieczka klas 5 na Hel

15 listopada 2022r. klasy 5a i 5b wzięły udział  w zajęciach w Błękitnej Szkole na Helu. Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki o bałtyckich fokach. Następnie wzięliśmy udział w treningu medycznym fok szarych w fokarium i warsztatach. Dziewczynki miały zajęcia o mikroplastiku w kosmetykach a chłopcy o hałasie. Wszyscy się dobrze bawiliśmy i zadowoleni wróciliśmy do domu.

2022-11-23

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji zorganizowaliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który odbył się w poniedziałek 21 listopada. Jest to święto, o którym warto pamiętać. To okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie sam prawa – prawa człowieka. Dziecko jako istota dopiero ucząca się, rozwijająca i nabierająca doświadczenia, potrzebuje szczególnej ochrony, którą powinni zapewnić dorośli.
Tego dnia dominował w szkole kolor niebieski, który jest znakiem rozpoznawczym akcji. Na patio pojawiła się gazetka poświęcona Konwencji Praw Dziecka oraz specjalne stanowisko, gdzie uczniowie mogli poznać swoje prawa. Dodatkowo w różnych miejscach szkoły pojawiły się hasła z obowiązującego dokumentu. Niektóre z nich były narysowane przez uczniów. Tego dnia uczniowie mieli też okazję wziąć udział w szeregu aktywności, które odbywały się w klasach. Były wśród nich zabawy integracyjne, zajęcia edukacyjne, nauka piosenek, oglądanie prezentacji, tworzenie plakatów i wiele innych działań, które przybliżyły dzieciom tematykę związaną z prawami dziecka. Dziękujemy za zaangażowanie i prosimy,  pamiętajmy wszyscy o prawach dziecka nie tyko od święta, ale każdego dnia.

2022-11-17

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!" w roku szkolnym 2022/2023

Zapraszamy do udziału w Konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!" w roku szkolnym 2022/2023. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII, którzy chcą poszerzyć wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Do konkursu można zgłaszać się u psychologa szkolnego. Poniżej w załączniku znajduje się regulamin konkursu i program merytoryczny.

Link do strony: https://konkurs.trzymajforme.pl/strona-glowna-1#

2022-11-15

Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek 2022

EU Code Week (Europejski Tydzień Kodowania) to inicjatywa wspierająca rozwijanie umiejętności cyfrowych oraz promująca programowanie wśród uczniów i nauczycieli. W tym roku, w dniach od 8-23 października, odbyła się 10 edycja tego wydarzenia. Nasza szkoła nie mogła przegapić tej okazji na wspólną zabawę i rozwijanie swoich umiejętności.

„Gry i zabawy w kodowanie” – tak brzmiało hasło obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszej szkole. Między 10-21 października czynny udział wzięli w nim uczniowie klas IV-VIII. Podczas lekcji informatyki, matematyki i kółek informatycznych w ramach projektu CMI oraz przerw uczniowie klas IV-VIII kodowali na kartach pracy, kodowali z koralików swoje imiona, budowali maszyny z klocków Lego WeDo i Lego Spike oraz je programowali. To była świetna zabawa i szansa poszerzenia swoich zainteresowań.