Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

Harmonogram Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2022

Już w tym tygodniu Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr. Przypominamy, że żeby wziąć udział w konkursie trzeba mieć konto w witrynie www.dzwonek.pl i zgłosić chęć udziału w konkursie nauczycielowi informatyki.
Prosimy wszystkich uczniów, którzy zgłosili chęć udziału w konkursie, żeby zalogowali się na swoje konta
w witrynie www.dzwonek.pl i w zakładce Konkursy sprawdzili, czy zostali dodani do konkursu.
Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy jak zawsze do zapoznania się z archiwalnymi zadaniami – jest to najlepszy sposób na przygotowanie się do udziału w konkursie.

Wizyta klas ósmych w Zespole Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku

Uczniowie klas ósmych  wspólnie z wychowawcami - mieli możliwość odwiedzenia Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku. Dzięki spotkaniu z dyrekcją tamtejszej szkoły, a także z  jej uczniami – poznali ofertę edukacyjną placówki, a także możliwości działań po jej ukończeniu. Otrzymali odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, obejrzeli pracownie, rozmawiali  z nauczycielami i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Dobrze czuli się w progach ,,Mechanika” i niektórzy z pewnością uczyć się będą w przyszłości właśnie tam!
Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie!

Pojemnik na nakrętki

Na pewno zauważyliście, że niedaleko naszej szkoły zaparkował piękny wóz strażacki! Jego autorem jest pan Krzysztof Okrój z Chocielewka a pomysłodawcą pan Arkadiusz Jasek :)
Wóz zbiera nakrętki dla Stowarzyszenia @Niebieski Skarb z Lęborka. Zachęcamy do zapełniania pojemnika.

Igrzyska młodzieży - UNIHOKEJ

04.11.2022r. w Lęborku odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w unihokeju chłopców. Reprezentacja z naszej szkoły pokazała się od bardzo dobrej strony. Mecze były zacięte, poziom wyrównany. Ostatecznie kończymy zawody na drugim miejscu i zdobywamy WICEMISTRZOSTWO POWIATU!  Gratulujemy! Rewelacyjnie się spisaliście :)

Flaga

Barwy ojczyste
Czesław Janczarski

"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste
."

Stojący przed naszą szkołą maszt z flagą Rzeczypospolitej Polskiej - został sfinansowany z projektu "Pod biało-czerwoną".

2022-11-02

Igrzyska dzieci w unihokeju - rozgrywki gminne i powiatowe

Po bardzo dobrym występie naszych drużyn na eliminacjach gminnych, które odbyły się w Łebieniu, 27 i 28.10.2022r. zameldowaliśmy się w Lęborku na etapach powiatowych. Nasze drużyny wykazały się wielką wolą walki i determinacją. Jesteśmy bardzo dumni z postawy naszych zawodniczek i zawodników.  Po wyrównanych meczach zajęliśmy odpowiednio:

I miejsce dziewcząt !!!!
Dziewczęta będą  reprezentować naszą szkołę, gminę oraz powiat na półfinałach wojewódzkich! Gratulujemy i trzymamy kciuki!
III miejsce chłopców!!!!
Gratulacje! Spisaliście  się na medal!