Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

Dzień z Classdojo w klasach 1-3

W poniedziałek 3 października w Naszej Szkole w klasach 1-3 odbył się Dzień z Claasdojo. Jest to Międzynarodowa platforma, która swój największy rozwój osiągnęła w Stanach Zjednoczonych i od kilku lat działa w Naszej Szkole! Platforma ma służyć jako odzwierciedlenie klasy w rzeczywistości wirtualnej. Każdy z uczniów w klasach młodszych posiada swojego awatara i w ciągu całego roku zdobywa dla niego punkty za wszelką działalność szkolną. Rodzice dzięki platformie mogą widzieć osiągnięcia szkolne swojego dziecka. Jest to również dobry komunikator między wychowawcami, a rodzicami oraz miejsce do dzielenia się działalnością klasy w szkole. Uczniowie klas młodszych tego dnia wykonywali podobizny swoich awatarów i mogli zrobić sobie zdjęcie na ”ściance" z głównymi awatarami Mojo i Kate. Relacją z tego dnia podzieliliśmy się z przedstawicielami platformy w Stanach Zjednoczonych. Liczymy na udaną współpracę!

SPOTKANIE Z MARCINEM Z LASU, CZYLI POLSKIM AMBASADOREM PRZYRODY

2022-10-05

Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022 – międzynarodowe wydarzenie w polskich szkołach

30 września w szkołach z całej Europy i ze świata świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD - European School Sport Day). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.
 Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD - jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek!

2022-10-04

Kółko techniczne - pizza

Dziewczynki z klasy 5a podczas zajęć kółka technicznego zrobiły i upiekły pyszne pizze.

2022-10-04

2022-10-03

Dzień Chłopaka w klasie 8c

Wrzesień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko z rozpoczęciem roku, powrotem do obowiązków szkolnych, czy rozpoczynającą się jesienią - to także czas, w którym swój dzień świętują wszyscy chłopcy. Miłe upominki i ciekawa forma spędzenia czasu (przygotowana specjalnie przez dziewczęta dla chłopców z 8c) wprowadziły radosną atmosferę. Wspólne wyjście w plener oraz spacer do Villa Pro Musica (cudownego miejsca) na niesamowity seans filmowy - to tylko część atrakcji, których nie spodziewali się chłopcy! Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia oraz pomysłodawczyni - pani Danucie Szefs – za opiekę!