Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2022-11-01

Projekt "Poznaj Polskę" - wyjazd do Centrum Nauki Experyment

6 , 11 i 12 października klasy 1, 2 i 3 miały okazję uczestniczyć w wycieczce do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni zupełnie za darmo! Wszystko to dzięki projektowi Poznaj Polskę. Oprócz wyjazdu każdy z uczniów otrzymał wodę do picia oraz słodką przekąskę. Uczniowie mieli okazję korzystać ze wszystkich eksponatów w Centrum Experyment. Było to dla uczniów niezwykle doświadczenie i świetna okazja na integrację miedzyklasową. W drodze powrotnej niespodzianką dla klas 2 i 3 okazał się wypad do McDonald's. Zapraszamy na fotorelację z wyjazdu!

2022-10-26

Jesienne Eko - Cudaki

Uczniowie klasy 5a i 5b podczas lekcji techniki wykonywali przestrzenne prace plastyczne z wykorzystaniem darów jesieni. Powstały bardzo fajne i ciekawe prace. Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy.

2022-10-26

Projekt osiedla w wykonaniu klas 6

Uczniowie klasy 6a i 6b podczas lekcji techniki pracując w grupach stworzyli projekty swojego idealnego osiedla. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

Zajęcia kulinarne na świetlicy

Dbając o kształtowanie postaw prozdrowotnych u naszych uczniów w ostatnim tygodniu w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dotyczące zdrowia. Na początku odbyła się pogadanka dotycząca znaczenia zdrowia w życiu każdego człowieka, przypomnieliśmy piramidę zdrowego żywienia, omówiliśmy znaczenie witamin, a następnie przystąpiliśmy do pracy.
Z wielkim zapałem dzieci upiekły ciasto z pysznych jabłek z sadu oraz wspólnie zrobiliśmy zdrowe koktajle owocowe. Takie koktajle można wypić na drugie śniadanie, zamiast niezdrowych batonów, chipsów, czy chrupek.
Zajęcia kulinarne sprawiły wszystkim wiele radości. Już planujemy kolejne!

2022-10-24

Szyjemy na maszynie gumki do włosów

Podczas zajęć kółka technicznego dziewczynki z klasy 5a i 5b uczyły się szyć na maszynie. Każda z dziewczynek uszyła sobie piękną gumkę do włosów. Maszyny zostały zakupione w ramach projektów "Laboratoria Przyszłości" i "Wzmocnij swoje otoczenie".

Gminne Igrzyska Młodzieży w Unihokeju

20.10.2022r w Łebieniu odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży w Unihokeju. Po zaciętej walce drużyna żeńska z naszej szkoły zajęła II miejsce, natomiast I miejsce zajęli "nasi" chłopcy. I to właśnie oni będą reprezentować naszą szkołę i gminę na rozgrywkach powiatowych już 4.11.2022r. Trzymamy kciuki!