Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2022-10-16

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwanym Dniem Nauczyciela. Jak co roku było to nasze wspólne święto, kiedy w sposób szczególny wyraziliśmy wdzięczność wszystkim gościom i  pracownikom szkoły.
        Swoją obecnością zaszczycili nas: St. Wizytator Kuratorium Oświaty Beata Sobańska – Zając, Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska – Zdzisław Chojnacki, Komendant PPSP  bryg. Piotr Krzemiński, Prezes ZZO ,,Czysta Błękitna Kraina” Czarnówko Anna Rudnicka,  Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy  Nowa  Wieś Lęborska Kamilla Knap -  Wrześniewska,  Radni Nowej Wsi Lęborskiej, emerytowani dyrektorzy - Otton Meyer, Edward Nagórski, a także przewodniczący Rady Rodziców Arkadiusz Politański.
         Był to  właściwy moment, by tańcem, piosenką i zabawnym teleturniejem  przekazać wszystkim jak najserdeczniejsze życzenia i podziękować za cierpliwość, wyrozumiałość, serdeczność i wsparcie okazywane nam na co dzień.
         Po części artystycznej przyszedł czas na uroczyste otwarcie EKOcentrum, którego pełna nazwa brzmi „Nowowiejskie EKOcentrum na górce pod chmurką – czyli dla dużego i małego coś z przyrodą związanego”. Pracownię pozyskaliśmy z programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie”, wygrywając ogólnopolski konkurs na projekt. Pisaliśmy go z nadzieją, że zajęcia w pracowni podniosą stan świadomości ekologicznej społeczności lokalnej, a także przygotują dzieci do praktycznego wdrażania zasad ekorozwoju.
          Cieszymy się, że zaproszeni goście mogli dokonać przecięcia wstęgi i otwarcia  Nowowiejskiego  EKOcentrum  w tak ważnym i uroczystym dniu!

2022-10-12

Tydzień Świadomości Dysleksji

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji pod hasłem „Przełamujemy bariery", uczniowie naszej szkoły byli zaangażowani w przeróżne formy kreatywnych aktywności edukacyjnych, które miały na celu  uświadamiać  i oswajać z tematem dysleksji.
Uczniowie klas I wzięli udział w czytaniu bajki o Bratku i tworzeniu jego portretu. Klasy II i III słuchały baśni Andersena, tworzyły prace plastyczne z podobnymi literami i ortograficznymi obrazami.
Uczniowie  klas IV-VIII mieli okazje obejrzeć krótki filmik za pomocą, którego przybliżone zostały sylwetki słynnych dyslektyków.  Rozwiązywali również zadania ortograficzne m.in. w programie multimedialnym ,,Władcy Słów”. Na zajęciach rewalidacyjnych  i korekcyjno – kompensacyjnych uczniowie zmagali się z trudnościami ortograficznymi grając w gry językowe.
Informacje o specyficznych trudnościach w uczeniu się – dysleksji, pojawiły się również na szkolnej gazetce. Dodatkowe materiały edukacyjne dotarły również do rodziców klas I-III.
Finałem „Tygodnia Świadomości Dysleksji” były aktywne przerwy dla wszystkich uczniów.

2022-10-12

Zajęcia w Słowińskim Parku Narodowym

Uczniowie klasy 6b brali udział w zajęciach organizowanych przez Słowiński Park Narodowy „Nawigacja w Przyszłość czyli lekcje z klimatem w SPN”. Zajęcia odbyły się Muzeum SPN w Czołpinie. Dzieci oprowadzała pani edukator, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła rolę SPN. Następnie był czas na zwiedzanie indywidualne. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda świat oczami mewy czy poznać latarnie morskie. Kolejnym punktem były zajęcia edukacyjne podczas których dzieci poznawały rośliny i zwierzęta Słowińskiego Parku Narodowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pudełka z gadżetami dotyczącymi fauny i flory oraz ochrony środowiska. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki.

2022-10-10

Biologia w klasie 5

Przez kilka ostatnich lekcji piątoklasiści uczyli się jak poznawać biologię. Korzystając z pięknej pogody, młodzi badacze obserwowali przyrodę na zajęciach terenowych. Mogli wykorzystać do tego lupy oraz lornetki. Jednak najbardziej interesujące było odkrywanie tego, co jest niewidoczne „gołym okiem”. Samodzielne wykonywanie preparatów mikroskopowych oraz obserwowanie budowy komórkowej organizmów, to jest to, co młodzi odkrywcy lubią najbardziej. Dzięki takim zajęciom, uczniowie mogli zobaczyć w jak różny sposób można uczyć się biologii oraz przeanalizować swoją postawę w stosunku do cech dobrego badacza przyrody.

2022-10-09

Kółko techniczne - naleśniki

Dziewczynki z klasy 5a podczas zajęć kółka technicznego przygotowały pyszne naleśniki.