Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2022-09-25

Sztafetowe Biegi Przełajowe

Igrzyska Dzieci i Młodzieży czas zacząć!
Wrześniowy wtorek rozpoczęliśmy od pierwszej konkurencji czyli od sztafetowych biegów przełajowych. Reprezentacje naszej szkoły, zarówno chłopcy jak i dziewczęta, zakwalifikowały się bezpośrednio do finałów powiatowych, które odbędą się już na początku października. Gratulację :)

2022-09-25

Europejski dzień sportu

30 września nasza szkoła po raz pierwszy  obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!
ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy geografii, dlatego 30 września w naszej szkole będzie obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.
Już niedługo relacja z wydarzenia w naszej szkole!
#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL
@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

2022-09-22

"Bezpieczna Droga do Szkoły"

W czwartek 22 września odbyło się spotkanie w ramach akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły" dla uczniów klas 1-3 z przedstawicielami Policji z Lęborka oraz maskotką Mrówka.
Podczas spotkania dzieci utrwaliły  podstawowe  zasady bezpieczeństwa na drodze.  Dowiedziały się, jakie znaczenie mają znaki drogowe, jak bezpiecznie podróżować samochodem i jeździć rowerem, dlaczego ważne jest zapinanie pasów w samochodzie i co robić, by być jako pieszy widocznym po zmroku.
Podczas spotkania dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpiecznych zachowań oraz znajomością zasad ruchu drogowego. Mamy nadzieję, że wzorowo będą te zasady stosować w praktyce! Na pamiątkę spotkania każdy uczeń dostał od „Mróweczki”  znaczek odblaskowy oraz kolorowankę.

2022-09-21

Kółko logicznego myślenia - pierwsze zajęcia

Na pierwszych zajęciach uczestnicy kółka integrowali się, współpracowali podczas układania wieży w grze Jenga, ćwiczyli pracę w grupie i spostrzegawczość w grze Matematyczne Dooble oraz uczyli się aktywnego słuchania. Na koniec, podczas zabawy "Ja mam, kto ma?" udało nam się wspólnie stworzyć na tablicy naszą matematyczną maskotkę - logo kółka.

2022-09-20

DZIEŃ KROPKI

15 września w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy! Tego dnia uczniowie oraz nauczyciele na całym świecie organizują wiele zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Wszystko zaczęło się od książki pewnego amerykańskiego pisarza pt. "The Dot", co znaczy kropka. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dziś w swoje talenty plastyczne, taneczne oraz zręcznościowe mogli odkrywać nasi uczniowie podczas aktywnych przerw. Nie zabrakło również zabaw z udziałem kropek i specjalnych aplikacji podczas zajęć. Mamy nadzieję, że każdy dobrze się bawił i dodatkowo pobudził swoją wyobraźnie i kreatywność.