Obszar 5 – pozalekcyjne zajęcia sportowe

1. Treningi piłki nożnej

opis

2. Nauka nordic walking

Zajęcia prowadzone przez  instruktora Polskiej Federacji Nordic Walking  zyskują dużą popularność wśród uczniów naszej szkoły, którzy chętnie uczestniczą w nauce tej dyscypliny

opis

3. Noc odkrywców

W ramach corocznej imprezy zorganizowanej w związku z Europejską Nocą Naukowców, której główną ideą jest popularyzacja nauki, a także przybliżenie wszystkim zainteresowanym, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży zawodu naukowca wśród dyscyplin naukowych, takich jak eksperymenty z fizyki, chemii, matematyki, były zadania sportowe. Uczniowie w mieszanych grupach  rozwijali swoją aktywność fizyczną, która wspomaga rozwój umysłowy. Zadania sportowe kształtowały koordynację wzrokowo-ruchową, były to zabawy: znajdź swój kolor”, „kto zmienił miejsce”, „zanieś i przynieś piłki”, stworzenie wg własnej inwencji toru przeszkód dla drużyny przeciwnej.