Zajęcia techniczne

2024-02-29

String Art – lekcja techniki w klasie 5a

Podczas lekcji techniki uczniowie klasy 5a poznali zasady bezpiecznego posługiwania się narzędziami niezbędnymi do pracy z drewnem. Samodzielnie szlifowali deseczki, przygotowując je do wykonania pracy wytwórczej techniką String Art. Na kawałku drewna szkicowali własny wzór lub wykorzystywali gotowy szablon. Praca ta wymagała cierpliwości i ostrożności, ale uczniowie poradzili sobie z tym doskonale i zamienili drewniane deseczki w prawdziwe dzieła sztuki.

2023-06-01

Projekty ekologiczne na lekcjach techniki

Uczniowie klas 5 i 6 na lekcjach techniki w roku szkolnym 2022/2023 tworzyli projekty ekologiczne.
Klasy 5b, 6a i 6b z okazji Dnia Pszczoły, który przypada na 20 maja projektowały, z materiałów recyklingowych, pszczoły i ule. Podczas wykonywania prac uczniowie wykorzystywali pistolety na gorący klej, zakupione w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Powstały bardzo kreatywne i ciekawe projekty.
Klasa 5a wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Mistrz Recyklingu i Przyjaciele 2023. Stworzyła grę ekologiczną, dotyczącą segregacji śmieci i wielką makietę baterii. Pracując przy projekcie poszerzyli swoją wiedzę o  recyklingu odpadów w gospodarstwach domowych.
Gratulujemy pomysłowości :)

2023-05-26

Dzień Mamy - szyjemy serduszka

Uczennice klasy 6a i 6b podczas zajęć kółka technicznego uczyły się szyć na maszynach zakupionych w ramach projektów  #LaboratoriaPrzyszłości i "Wzmocnij swoje otoczenie". Dziewczynki zapoznały się instrukcją obsługi maszyny, jej wyposażeniem. Dowiedziały się też jak nawlekać nici na bębenek i zakładać nić górną. Następnie uruchamiały maszyny i zaczynały szyć. Na początku ćwiczyły na kawałkach materiału. Następnie wykrajały z materiału szablony serc i szyły serduszka dla swoich mam.
Zajęcia z maszynami wszystkim bardzo się podobały:)

2023-04-02

Nowoczesne urządzenia elektryczne - projekty klas 6

Uczniowie klas 6 mieli za zadanie zabawić się w projektantów i zaprojektować nowoczesne urządzenie elektryczne w dowolnym stylu i o dowolnym wyglądzie. Zapraszam do obejrzenia bardzo ciekawych i kreatywnych projektów.

2023-04-02

Poznajemy właściwości metali

Uczniowie klas 5 podczas lekcji techniki poznawali właściwości metali wykonując bardzo ciekawe i kreatywne prace. Zapraszamy do oglądania efektów naszej pracy.

2023-03-12

Klasy 5 wykonują latawce

Uczniowie klasy 5a i 5b podczas lekcji techniki zaprojektowali i wykonali piękne i kolorowe latawce.

2023-03-06

Kółko techniczne - makrama

Uczennice klasy 6a podczas zajęć kółka technicznego poznały podstawowe sploty makramy: węzeł płaski, węzeł mocujący i węzeł żebrowy. Stworzyły ze sznurka piękne zakładki do książki.

2023-02-20

Urządzenia elektryczne w domu - projekt klas 6

Uczniowie klas 6 podczas lekcji techniki, pracując w grupach, stworzyli projekty domowych urządzeń elektrycznych. Podczas wykonania prac uczniowie wykorzystywali pistolety na gorący klej, zakupione w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Powstały bardzo pięknie wykonane i kreatywne prace. Gratuluję pomysłowości :)

2023-02-05

Kółko techniczne - zajęcia z wypalarką

Podczas zajęć kółka technicznego dziewczynki z klasy 6a miały okazję popracować z wypalarką. Wypalarka (pirograf) to urządzenie pozwalające na tworzenie pięknych wzorów w drewnie. Podczas zajęć dziewczynki na kawałkach drewna wypalały przy użyciu szablonów swoje imiona. Powstały bardzo ładne prace, które można obejrzeć na zdjęciach. Wypalarki zostały zakupione w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".

2023-01-22

Kółko techniczne - kwiaty z szyszek

Podczas zajęć kółka technicznego uczniowie klas 5 wykonali śliczne obrazki z szyszek i deseczek. Do wykonania tych prostych dekoracji wykorzystaliśmy szyszki, farby akrylowe, klej na gorąco i kawałek drewnianej deseczki. Uczennice wyszlifowały swoje deseczki i odcięły górne łuski z szyszek. Szyszki pomalowały farbkami i tak przygotowane "kwiaty" ułożyły i przy użyciu kleju na gorąco nakleiły na deskę.

2023-01-01

Ozdoby świąteczne z pomponów

W tym roku szkolnym uczniowie klas 5 i 6 uczyli się na lekcji techniki i kółku wykonywać pomponiki z wełny. Klasy 6 wykonały z pomponików śliczne ozdoby na choinkę w kształcie Mikołaja. Z pomponików wykonanych przez uczniów klasy 5 powstały kolorowe wianki.

2022-11-24

Pokój Nastolatka - projekty wykonane przez uczniów klas 6

Uczniowie klasy 6a i 6b na lekcjach techniki wykonali piękne prace projektowe pokoju nastolatka. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

2022-11-07

Poznajemy ścieg ręczny fastrygowy - kółko techniczne

Dziewczynki z klas 5a i 5b rozpoczęły podczas zajęć kółka technicznego swoją przygodę z szyciem ręcznym. Nawlekały igły, robiły supełki i przy użyciu najprostszego ściegu, czyli fastrygi uszyły piękne poduszeczki w różnych kształtach.

2022-11-06

Szkoła Podstawowa w Silnie z a p r a s z a do udziału w XVI Wojewódzkim Konkursie Matematyczno – Plastycznym dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej

Zapraszam do udziału w wojewódzkim konkursie matematyczno-plastycznym. Prace wykonujemy na kartce A3 według tematyki:
A – klasy IV szkoły podstawowej – świat trójkątów
B – klasy V szkoły podstawowej – reklama  czworokątów
C – klasy VI szkoły podstawowej – prostopadłe i równoległe wokół Ciebie
D – klasy VII szkoły podstawowej– skala w życiu codziennym
E – klasy VIII szkoły podstawowej – bryły wokół nas

2022-10-26

Jesienne Eko - Cudaki

Uczniowie klasy 5a i 5b podczas lekcji techniki wykonywali przestrzenne prace plastyczne z wykorzystaniem darów jesieni. Powstały bardzo fajne i ciekawe prace. Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy.