Zajęcia techniczne

2023-03-12

Klasy 5 wykonują latawce

Uczniowie klasy 5a i 5b podczas lekcji techniki zaprojektowali i wykonali piękne i kolorowe latawce.

2023-03-06

Kółko techniczne - makrama

Uczennice klasy 6a podczas zajęć kółka technicznego poznały podstawowe sploty makramy: węzeł płaski, węzeł mocujący i węzeł żebrowy. Stworzyły ze sznurka piękne zakładki do książki. 

2023-02-20

Urządzenia elektryczne w domu - projekt klas 6

Uczniowie klas 6 podczas lekcji techniki, pracując w grupach, stworzyli projekty domowych urządzeń elektrycznych. Podczas wykonania prac uczniowie wykorzystywali pistolety na gorący klej, zakupione w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Powstały bardzo pięknie wykonane i kreatywne prace. Gratuluję pomysłowości :)

2023-02-05

Kółko techniczne - zajęcia z wypalarką

Podczas zajęć kółka technicznego dziewczynki z klasy 6a miały okazję popracować z wypalarką. Wypalarka (pirograf) to urządzenie pozwalające na tworzenie pięknych wzorów w drewnie. Podczas zajęć dziewczynki na kawałkach drewna wypalały przy użyciu szablonów swoje imiona. Powstały bardzo ładne prace, które można obejrzeć na zdjęciach. Wypalarki zostały zakupione w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". 

2023-01-22

Kółko techniczne - kwiaty z szyszek

Podczas zajęć kółka technicznego uczniowie klas 5 wykonali śliczne obrazki z szyszek i deseczek. Do wykonania tych prostych dekoracji wykorzystaliśmy szyszki, farby akrylowe, klej na gorąco i kawałek drewnianej deseczki. Uczennice wyszlifowały swoje deseczki i odcięły górne łuski z szyszek. Szyszki pomalowały farbkami i tak przygotowane "kwiaty" ułożyły i przy użyciu kleju na gorąco nakleiły na deskę. 

2023-01-01

Ozdoby świąteczne z pomponów

W tym roku szkolnym uczniowie klas 5 i 6 uczyli się na lekcji techniki i kółku wykonywać pomponiki z wełny. Klasy 6 wykonały z pomponików śliczne ozdoby na choinkę w kształcie Mikołaja. Z pomponików wykonanych przez uczniów klasy 5 powstały kolorowe wianki.

2022-11-24

Pokój Nastolatka - projekty wykonane przez uczniów klas 6

Uczniowie klasy 6a i 6b na lekcjach techniki wykonali piękne prace projektowe pokoju nastolatka. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

2022-11-07

Poznajemy ścieg ręczny fastrygowy - kółko techniczne

Dziewczynki z klas 5a i 5b rozpoczęły podczas zajęć kółka technicznego swoją przygodę z szyciem ręcznym. Nawlekały igły, robiły supełki i przy użyciu najprostszego ściegu, czyli fastrygi uszyły piękne poduszeczki w różnych kształtach. 

2022-11-06

Szkoła Podstawowa w Silnie z a p r a s z a do udziału w XVI Wojewódzkim Konkursie Matematyczno – Plastycznym dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej

Zapraszam do udziału w wojewódzkim konkursie matematyczno-plastycznym. Prace wykonujemy na kartce A3 według tematyki:
A – klasy IV szkoły podstawowej – świat trójkątów
B – klasy V szkoły podstawowej – reklama  czworokątów
C – klasy VI szkoły podstawowej – prostopadłe i równoległe wokół Ciebie
D – klasy VII szkoły podstawowej– skala w życiu codziennym
E – klasy VIII szkoły podstawowej – bryły wokół nas

2022-10-26

Jesienne Eko - Cudaki

Uczniowie klasy 5a i 5b podczas lekcji techniki wykonywali przestrzenne prace plastyczne z wykorzystaniem darów jesieni. Powstały bardzo fajne i ciekawe prace. Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy.

2022-10-26

Projekt osiedla w wykonaniu klas 6

Uczniowie klasy 6a i 6b podczas lekcji techniki pracując w grupach stworzyli projekty swojego idealnego osiedla. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

2022-10-24

Szyjemy na maszynie gumki do włosów

Podczas zajęć kółka technicznego dziewczynki z klasy 5a i 5b uczyły się szyć na maszynie. Każda z dziewczynek uszyła sobie piękną gumkę do włosów. Maszyny zostały zakupione w ramach projektów "Laboratoria Przyszłości" i "Wzmocnij swoje otoczenie". 

2022-10-09

Kółko techniczne - naleśniki

Dziewczynki z klasy 5a podczas zajęć kółka technicznego przygotowały pyszne naleśniki.

2022-10-04

Kółko techniczne - pizza

Dziewczynki z klasy 5a podczas zajęć kółka technicznego zrobiły i upiekły pyszne pizze. 

2022-10-04

Pieczemy ciasteczka na Dzień Chłopaka

Uczennice klasy 5a upiekły podczas pierwszych zajęć kółka technicznego pyszne ciasteczka na Dzień Chłopaka.