Zajęcia techniczne

2021-12-09

Ozdoby na kiermasz wykonane przez klasę VI

Uczniowie klasy 6a wykonali podczas zajęć technicznych śliczne ozdoby na Kiermasz Świąteczny.

2021-12-03

Szkoła Podstawowa w Silnie z a p r a s z a do udziału w XV Wojewódzkim Konkursie Matematyczno – Plastycznym dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie klas IV-VIII, którzy wykonają dowolną techniką pracę formatu A 3 (prace innego formatu nie będą brały udziału w konkursie) według tematyki określonej dla danej grupy wiekowej:
A – klasy IV szkoły podstawowej – świat trójkątów
B – klasy V szkoły podstawowej – reklama czworokątów
C – klasy VI szkoły podstawowej – prostopadłe i równoległe wokół Ciebie
D – klasy VII szkoły podstawowej– skala w życiu codziennym
E – klasy VIII szkoły podstawowej – bryły wokół nas

2021-11-28

Pracujemy w nowej pracowni technicznej

Uczniowie klas 5a i 5b podczas zajęć technicznych pracują w nowej pracowni technicznej. Robimy piękne obrazki z drewna techniką string art.

2021-10-06

Pani jesień w wykonaniu klas 5

Uczniowie klas 5 podczas lekcji techniki wykonali przepiękne prace przedstawiające Panią Jesień. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych prac :)

2021-05-26

Makiety skrzyżowania klasy 4

Podczas zajęć technicznych online w ramach edukacji o ruchu drogowym uczniowie klas 4 wykonywali makiety skrzyżowania. Przygotowali makiety  złożone z: planszy skrzyżowania, sygnalizacji świetlnej, znaków drogowych, pojazdów i budynków. Zapraszam do oglądania efektów ich pracy :)

2021-04-16

Wyniki SZKOLNEGO ZIMOWEGO KONKURSU dla klas IV-VI "Wspaniałe budowle ze śniegu"

Rozstrzygnęliśmy nasz szkolny konkurs na budowlę ze śniegu.

 

2021-04-06

Ozdoby Wielkanocne

Podczas lekcji techniki uczniowie naszej szkoły wykonali piękne ozdoby wielkanocne. Zapraszamy do naszej małej galerii :)

2021-01-28

Projekt pokoju 3d

W ramach lekcji techniki w klasach 6 uczniowie wykonali projekty pokoi. Zadanie polegało na wykonaniu pokoju 3d.  Prace, które można podziwiać w galerii wymagały dokładności i staranności, a także przemyślenia, jak wykonać niewielkie elementy wystroju wnętrza. Wielu uczniów...
2020-12-21

Ręcznie robione, a nie kupione

Zapraszamy do obejrzenia ozdób światecznych wykonanych przez uczniów klas 4-6 na zajęciach technicznych. 

2020-12-06

Noś odblaski

Podstawowa zasada drogowego bezpieczeństwa, to widzieć i być widocznym. 

Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Uczniowie klas 4 w ramach lekcji techniki zaprojektowali własne...

2020-12-06

Papierowe przeplatanki

Uczniowie klasy 5a podczas zajęć techniki wykonali piękne przeplatanki.

Każdy uczeń z dwóch kartek w wybranym przez siebie kolorze, pociętych w paski wykonał wybrany przez siebie splot tkacki.

 

2020-11-14

Kokarda na Święto Niepodległości

Uczniowie klas 6 uczcili Narodowe Święto Niepodległości, wykonując podczas zdalnych lekcji techniki  piękne kwiatki w barwach narodowych.

2020-11-14

Stonoga do nauki znaków drogowych - klasy 4

Uczniowie klasy 4a i 4b podczas lekcji techniki wykonali piękne stonogi.

Zapraszam do galerii :)

 

2020-09-27

Sprzątanie Świata 2020 - Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.

Tegoroczna Akcja Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”Kolejna już edycja wydarzenia propaguje rezygnację z plastiku tam, gdzie jest to możliwe oraz odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych. Warto na co dzień...

2020-09-21

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dzień Kropki to święto kreatywności i zabawy. Obchodzone jest 15 września. W tym roku, w naszej szkole Dzień Kropki obchodzony był przez cały tydzień. Wychowawcy dostali linki do ciekawych materiałów, które mogli wykorzystać na godzinach wychowawczych.

Na lekcjach techniki dzieci...

2020-05-31

Rzuty aksonometryczne

Uczniowie klas 6 podczas zajęć online wykonali piękne prace przedstawiające rzutowanie izometryczne i dimetryczne ukośne.