Zajęcia techniczne

2022-10-26

Projekt osiedla w wykonaniu klas 6

Uczniowie klasy 6a i 6b podczas lekcji techniki pracując w grupach stworzyli projekty swojego idealnego osiedla. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

2022-10-24

Szyjemy na maszynie gumki do włosów

Podczas zajęć kółka technicznego dziewczynki z klasy 5a i 5b uczyły się szyć na maszynie. Każda z dziewczynek uszyła sobie piękną gumkę do włosów. Maszyny zostały zakupione w ramach projektów "Laboratoria Przyszłości" i "Wzmocnij swoje otoczenie".

2022-10-09

Kółko techniczne - naleśniki

Dziewczynki z klasy 5a podczas zajęć kółka technicznego przygotowały pyszne naleśniki.

2022-10-04

Kółko techniczne - pizza

Dziewczynki z klasy 5a podczas zajęć kółka technicznego zrobiły i upiekły pyszne pizze.

2022-10-04

2022-09-30

Dzień Kropki na technice

Klasy 5 i 6 z okazji Dnia Kropki wykonały kolorowe, wykropkowane sowy. Zapraszamy do obejrzenia pięknych i ciekawych prac.

2022-09-21

Kółko techniczne

Zgoda na udział w zajęciach

2022-05-31

Elementy elektroniki - zestaw elektronika

Uczniowie klasy 6a podczas lekcji techniki pracowali na "Zestawach elektronika" zakupionych przez szkołę w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Projektowali obwody, wprawiali w ruch małe śmigło, zobaczyli jak świeci żarówka i dioda, wydobywali dźwięk z głośnika - stworzyli własne radio.

2022-03-13

Zabawka zręcznościowa z plastikowej butelki

Uczniowie klas 5 podczas lekcji techniki wykonali zabawki zręcznościowe z materiałów recyklingowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych prac:)

2022-03-06

Recyklingowe karmniki dla ptaków

Uczniowie klas 5 podczas lekcji techniki wykonali "Recyklingowe karmniki".  Zrobili je z materiałów, takich jak: rolki po papierze toaletowym, plastikowe butelki, metalowe puszki, wytłaczanki po jajkach, skórka po pomarańczy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych prac:)

2022-02-16

Klasy 5 podczas zajęć zdalnych z techniki wykonały organizery z puszek

Uczniowie klas 5 podczas lekcji techniki rozwijali swoją kreatywność wykonując organizery z metalowych puszek. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

2021-12-13

Prace klas 5 wykonane w nowej pracowni technicznej techniką String art

Zapraszam do obejrzenia naszych świątecznych prac wykonanych na lekcjach techniki :)

2021-12-09

Ozdoby na kiermasz wykonane przez klasę VI

Uczniowie klasy 6a wykonali podczas zajęć technicznych śliczne ozdoby na Kiermasz Świąteczny.

2021-12-03

Szkoła Podstawowa w Silnie z a p r a s z a do udziału w XV Wojewódzkim Konkursie Matematyczno – Plastycznym dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie klas IV-VIII, którzy wykonają dowolną techniką pracę formatu A 3 (prace innego formatu nie będą brały udziału w konkursie) według tematyki określonej dla danej grupy wiekowej:
A – klasy IV szkoły podstawowej – świat trójkątów
B – klasy V szkoły podstawowej – reklama czworokątów
C – klasy VI szkoły podstawowej – prostopadłe i równoległe wokół Ciebie
D – klasy VII szkoły podstawowej– skala w życiu codziennym
E – klasy VIII szkoły podstawowej – bryły wokół nas

2021-11-28

Pracujemy w nowej pracowni technicznej

Uczniowie klas 5a i 5b podczas zajęć technicznych pracują w nowej pracowni technicznej. Robimy piękne obrazki z drewna techniką string art.

2021-10-06

Pani jesień w wykonaniu klas 5

Uczniowie klas 5 podczas lekcji techniki wykonali przepiękne prace przedstawiające Panią Jesień. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych prac :)