Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej w Redkowicach

Z radością informujemy o osiągnięciach muzycznych Marceliny (4a) oraz Kornelii (5a) które w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Redkowicach zdobyły dziś nagrody!
I miejsce- Marcelina Prokop
II miejsce- Kornelia Krajewska
Dziewczętom składamy gratulacje i trzymamy kciuki za kolejne muzyczne zmagania

MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ

24.11. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach w ramach IX Regionalnego Konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô” który został przygotowany przez Szkołę Podstawową w Leśnicach.  Bardzo miło Nam poinformować, że naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

w kategorii klas 3-4  : Szymon Główczewski- zajął 2 miejsce;

w kategorii klas 5-6 : Anastazja Domarus (kl. 6a) - zajęła 1 miejsce; Adrian Jaskulka ( kl. 6a) - 2 miejsce; Maja Dziembowska (kl.6a)-  3 miejsce:

pozostali uczestnicy (Aleksandra Asmus, Alicja Bednarek, Kornelia Mielewczyk , Julia Salzer, Maria Zaręba) otrzymali wyróżnienia.

Osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii będą reprezentowały naszą gminę na kolejnym szczeblu- powiatowym. Trzymamy za nich kciuki!!! Gratulujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie.

Projekt "Umiem pływać"

Od września do listopada klasy 3  miały okazję uczestniczyć w zajęciach na basenie  w ramach projektu ,,Umiem pływać’’, organizowanym przez WOPR w Słupsku. Głównym założeniem zajęć w ramach programu powszechnej nauki pływania była przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwości rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Poprzez uczestnictwo w tym programie dzieci były bardziej zmotywowane do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Ćwiczenia w wodzie i pływanie nie zawsze były proste, wiele osób musiało pokonać swój własny lęk i strach, co było nie lada wyzwaniem, ale efekt końcowy był pozytywny, a to najważniejsze. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to ukochana maskotka wielu dzieci, a nawet niektórych dorosłych Nie ma chyba domu, w którym nie byłoby jakiegoś misia. 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia i jak co roku przyłączyliśmy się do obchodów tego święta.
         Tego dnia uczniowie klas I-III ubrali się na brązowo i przynieśli do szkoły swoje ukochane misie. Były więc misie małe, duże, miękkie, puchate, białe, czarne, brązowe i te z łatką, czy oklapniętym uszkiem.
         Na holu pojawiła się gazetka przedstawiająca postacie znanych, bajkowych bohaterów oraz różne gatunki niedźwiedzi występujących w przyrodzie. W ramach zajęć uczniowie mieli okazję wysłuchać opowiadań i obejrzeć bajki, których bohaterem był miś.
         Najbardziej emocjonującym momentem dnia był turniej „Zabawy z misiem”. W trakcie zmagań uczniowie odpowiadali na pytania do bajki o Misiu Uszatku, układali puzzle, rozsypanki literowe, czy ścigali się w „Misiowym torze przeszkód”. Wszystkim konkurencjom towarzyszył niezwykle gorący doping i świetna zabawa. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali cukierki. To były bardzo udane urodziny misia.

2022-11-24

V Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

22 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej. Jego głównym  celem było kształtowanie  świadomości i postawy patriotycznej wśród dzieci i młodzieży.
          Prezentowane utwory odzwierciedlały dramatyczne wydarzenia i drogę do wolności - okupioną ogromnym cierpieniem naszego narodu.
          Jury oceniało m.in. opanowanie tekstu, dykcję oraz poprawność i ekspresję wypowiedzi.
          Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałe prezentacje. Dziękujemy również paniom nauczycielkom, które niewątpliwie wsparły fachową pomocą swoich podopiecznych. Składamy ogromne wyrazy uznania szanownej komisji, że zechciała poświęcić swój czas, by wyłonić  laureatów konkursu.

2022-11-24

Pokój Nastolatka - projekty wykonane przez uczniów klas 6

Uczniowie klasy 6a i 6b na lekcjach techniki wykonali piękne prace projektowe pokoju nastolatka. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.