Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej
 • Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich
  w Nowej Wsi Lęborskiej
 • Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich
  w Nowej Wsi Lęborskiej
 • Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich
  w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

Aktualności

2022-11-28

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej w Redkowicach

Z radością informujemy o osiągnięciach muzycznych Marceliny (4a) oraz Kornelii (5a) które w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Redkowicach zdobyły dziś nagrody!
I miejsce- Marcelina Prokop 
II miejsce- Kornelia Krajewska
Dziewczętom składamy gratulacje i trzymamy kciuki za kolejne muzyczne zmagania

2022-11-28

MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ

24.11. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach w ramach IX Regionalnego Konkursu na Mistrza Pięknego Czytania po kaszubsku, który został bardzo przygotowany przez Szkołę Podstawową w Leśnicach.  Bardzo miło Nam poinformować, że naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:  

 • w kategorii klas 3-4  : Szymon Główczewski- zajął 2 miejsce; 
 • w kategorii klas 5-6 : Anastazja Domarus (kl. 6a) - zajęła 1 miejsce; Adrian Jaskulka ( kl. 6a) - 2 miejsce; Maja Dziembowska (kl.6a)-  3 miejsce: 

pozostali uczestnicy tj: Aleksandra Asmus, Alicja Bednarek, Kornelia Mielewczyk, Julia Salzer, Maria Zaręba otrzymały wyróżnienia.  

Osoby, które zajęły 3 pierwsze miejsca w każdej kategorii będą reprezentowały naszą gminę na kolejnym szczeblu- powiatowym.

Trzymamy za nich kciuki!!! Gratulujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie. 

2022-11-28

Projekt "Umiem pływać"

Od września do listopada klasy 3  miały okazję uczestniczyć w zajęciach na basenie  w ramach projektu ,,Umiem pływać’’, organizowanym przez WOPR w Słupsku. Głównym założeniem zajęć w ramach programu powszechnej nauki pływania była przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwości rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Poprzez uczestnictwo w tym programie dzieci były bardziej zmotywowane do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Ćwiczenia w wodzie i pływanie nie zawsze były proste, wiele osób musiało pokonać swój własny lęk i strach, co było nie lada wyzwaniem, ale efekt końcowy był pozytywny, a to najważniejsze. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach. 

2022-11-24

V Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

 22 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej. Jego głównym  celem było kształtowanie  świadomości i postawy patriotycznej wśród dzieci i młodzieży.
          Prezentowane utwory odzwierciedlały dramatyczne wydarzenia i drogę do wolności - okupioną ogromnym cierpieniem naszego narodu.  
          Jury oceniało m.in. opanowanie tekstu, dykcję oraz poprawność i ekspresję wypowiedzi.
          Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałe prezentacje. Dziękujemy również paniom nauczycielkom, które niewątpliwie wsparły fachową pomocą swoich podopiecznych. Składamy ogromne wyrazy uznania szanownej komisji, że zechciała poświęcić swój czas, by wyłonić  laureatów konkursu.          

2022-11-24

Pokój Nastolatka - projekty wykonane przez uczniów klas 6

Uczniowie klasy 6a i 6b na lekcjach techniki wykonali piękne prace projektowe pokoju nastolatka. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

Przejdź do góry strony