Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej
  • Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich
    w Nowej Wsi Lęborskiej
  • Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich
    w Nowej Wsi Lęborskiej
  • Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich
    w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

Aktualności

2023-11-28

Thanksgiving Day

Uczniowie naszej szkoły na zajęciach języka angielskiego oraz kółka przedmiotowego English Corner  poznawali historię Święta Dziękczynienia, które obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych zawsze w czwarty czwartek listopada jako pamiątkę po pojednaniu Indian i angielskich osadników. Jest świętem narodowym ustanowionym przez prezydenta Abrahama Lincolna w 1863 roku.  Według tradycji, tego dnia Amerykanie dziękują za miniony rok, jesienne plony, jak również pozostałe błogosławieństwa, którymi zostali obdarzeni. Ten dzień kojarzy się wszystkim ze spotkaniami najbliższych członków rodziny, pysznym jedzeniem - jest pełen radości, tradycji i symboli.
Na zajęciach uczniowie przez zabawę: rozwiązywanie krzyżówek, wykonanie tematycznych plakatów, słuchaniem historii, rysowaniem indyków, poznawaniem nowych słówek oraz nauką tańca Turkey Dance zaznajomili się z historią i tradycją innego państwa i poszerzyli swoją wiedzę o otaczającym ich świecie.

2023-11-28

LINGWISTYCZNA JESIEŃ Z POEZJĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM

Dnia 22 listopada 2023 roku uczennice: Lilia Reszka 5b i Agata Ramczyk  7b reprezentowały naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, prezentując wiersze w języku angielskim. 
Agata zajęła III miejsce, zdobywając tytuł laureata.
Gratulujemy.

2023-11-26

Turkey Dance - "Taniec Indyka"

Turkey Dance - "Taniec Indyka" w wykonaniu chętnych uczniów klas pierwszych z okazji Święta Dziękczynienia, które obchodzone jest co roku w czwarty czwartek listopada w USA.

2023-11-22

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

21 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej. 
Jego głównym celem było kształtowanie  świadomości i postawy patriotycznej wśród dzieci i młodzieży. Prezentowane utwory odzwierciedlały dramatyczne wydarzenia i drogę    do wolności - okupioną ogromnym cierpieniem naszego narodu. 
Jury oceniało m.in. opanowanie tekstu, dykcję oraz poprawność i ekspresję wypowiedzi.
Podczas konkursu mogliśmy obejrzeć teatr  światła i cienia. W losy osób przeżywających trudy wojny i okupacji wcielili się nasi uczniowie z klasy VI i VIII. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałe prezentacje. Dziękujemy również nauczycielom, którzy niewątpliwie wsparli fachową pomocą swoich podopiecznych. Składamy ogromne wyrazy uznania szanownej komisji, że zechciała poświęcić swój czas, by wyłonić laureatów konkursu. 

2023-11-20

Spotkanie z panią dietetyk w klasach 1-3

W miniony piątek, uczniowie klas 1-3 wzięli udział w bardzo wartościowym spotkaniu z panią dietetyk Agnieszką G. - mamą naszej uczennicy. Temat dotyczył tego co jest dobre dla mojego zdrowia, głowy i ciała. Co należy wkładać do śniadaniówki, żeby była wartościowa. Dzieci mogły zobaczyć ile cukru jest w napojach oraz produktach, które często spożywają. Makiety przygotowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły- odmierzając łyżeczki cukru mogli zobaczyć ile jego jest w danym produkcie. Na koniec pani Agnieszka pokazała jak wyglądają nasze narządy- serce, jelita, mózg, wątroba. Dowiedzieliśmy się również jak kanapka trafia do żołądka. To była naprawdę interesująca lekcja. Dziękujemy.

2023-11-16

Mecz w ramach konkursu plastycznego w ERGO ARENIE

Uczniowie uczący się języka kaszubskiego, w ramach finału konkursu plastycznego ,,Aktywne Kaszuby'' wzięli udział w meczu koszykówki rozegranym 11.11. w Ergo Arenie w Gdańsku pomiędzy Treflem Sopot a Legią Warszawa. Drużyna z Pomorza, której kibicowaliśmy wygrała, zdobywając tym samym dwa ważne punkty ligowe. Po prezentacji zawodników odśpiewano hymn ,,Mazurek Dąbrowskiego'' oraz hymn Kaszub. W trakcie meczu dookoła boiska przygotowano wiele dodatkowych atrakcji. 

Przejdź do góry strony