Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej
  • Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich
    w Nowej Wsi Lęborskiej
  • Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich
    w Nowej Wsi Lęborskiej
  • Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich
    w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

Aktualności

2024-06-27

Miasteczka rowerowe wzbogacą się o nowe rowery!

Gmina Nowa Wieś Lęborska została jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 23 tys. złotych 5 utworzonych w 2023 roku miasteczek rowerowych przy szkołach podstawowych w gminie zostanie wyposażonych w komplet 4 rowerów i w kaski ochronne. Zakupiony sprzęt będzie służył min. organizowaniu praktycznych zajęć z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Grupą docelową w projekcie jest ogół uczniów szkół podstawowych w gminie Nowa Wieś Lęborska, którym umożliwi się przeprowadzanie ćwiczeń rowerowych i egzaminów na kartę rowerową na sprzęcie zakupionym w ramach projektu. Tym samym osiągnięty zostanie cel projektu - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W sześciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 1050 grantów o łącznej wartości prawie 22 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach  internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.plhttps://www.energetycznykompas.pl.

2024-06-20

Książki do wakacyjnego plecaka

Oto lista książek, które doskonale sprawdzą się jako wakacyjna lektura:
Biała żyrafa
- Lauren ST. John
Lotnik
- E. Colfer
O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką, i inne bajki
– T. Oziewicz
Duchowy przewodnik po Polsce, czyli 101 wycieczek z dreszczykiem
– M. Skibińska
Moje Bullerbyn – B. Gawryluk
Kolczyki Selmy
- B. Gawryluk
Dziewczynka z fotografii
- B. Gawryluk
Pies, który biegł ku gwieździe
– H. Mankell
Afryka Kazika
- Ł. Wierzbicki
Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana
- Ł. Wierzbicki
Dziadek i niedźwiadek
– Ł. Wierzbicki
Co tam u Ciumków?
– P. Beręsewicz
Bazyliszek. Niesamowite przygody Bastiana Zekoffa
– B. Kleinszig
Zgadnij kto
– H. Jackson
Tajemnica człowieka z blizną
- P. Beręsewicz
Tsatsiki i mamuśka
– M. Nilsson
Zielony i Nikt
– M. Strzałkowska
Filia nr 4
– K. Ryrych
Dziewczyna z głębi oceanu
– M. Knox Ostertag

Polecamy także ponadczasowe przygodowe powieści Adama Bahdaja, Zdzisława Nienackiego czy Edmunda Niziurskiego!

2024-06-19

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Czwartek:
Przywóz bez zmian w każdym kierunku.
Odwóz 11.00 w każdym kierunku.
8.00 Msza Święta w kościele w Nowej Wsi Lęborskiej.
9.00 Uroczyste zakończenie roku sportowego i artystycznego.

16.00 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 dla klas 8.

Piątek:
przywozy - pierwszy przywóz 8.30 z miejsc zamieszkania klasy 1-3
                  drugi przywóz 10.00 z miejsc zamieszkania klasy 4-7
odwozy - pierwszy odwóz 10.20 w każdym kierunku klasy 1-3
                drugi odwóz 11.45 w każdym kierunku klasy 4-7

9.00 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 dla klas 1-3.
10.30 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 dla klas 4-7.

Przejdź do góry strony