Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2024-04-21

Sukces Zosi Leszkowskiej z klasy 4b!

Pragniemy  poinformować, że uczennica naszej szkoły - Zofia Leszkowska z klasy 4b, została nagrodzona w XVII Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. „Barwy Świata”! Uzyskała I miejsce w etapie powiatowym oraz otrzymała Nagrodę Organizatora!
Zosiu! Tak trzymaj!  Gratulujemy Ci talentu, niezwykłej wrażliwości, kreatywności i  poczucia piękna! Życzymy dalszych sukcesów!

2024-04-21

,,Czy znasz język ojczysty?” – XIII Wojewódzki Konkurs Polonistyczny w Słupsku

19 kwietnia nasze uczennice z klas 7 i 8 wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym ,,Czy znasz język ojczysty?” w Słupsku. Doskonale  poradziły sobie z językowymi trudnościami, frazeologizmami, ortografią i gramatyką języka polskiego. Miały okazję zwiedzić II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, zapoznać się z ofertą edukacyjną  oraz wysłuchać wykładu przygotowanego przez licealistów na temat historii mediów. Otrzymały zaproszenie do zgłębiania wiedzy w przyszłości właśnie w tej szkole, a wszystko przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Był to dzień pełen wrażeń!
Dziękujemy:
Zofii Powideł z klasy 7b,
Zofii Gołąbek z klasy 7b,

oraz Magdalenie Wójcik z klasy 8a
za godne reprezentowanie naszej szkoły! Cieszymy się, że tak chętnie zgłębiacie zawiłości i tajemnice  ojczystego języka. Trzymamy kciuki za Wasze dalsze edukacyjne wybory!

2024-04-19

Aschenputtel Klasa 7b

Aschenputtel Klasa 7b w ramach projektu "Niemiecki na deskach naszej szkoły" przygotowała inscenizację bajki "Kopciuszek". Na widowni gościliśmy dziś całą szkolną społeczność. Poza pięknymi kostiumami muzyką klasyczną, mogliśmy podziwiać zdolności aktorskie siódmoklasistów, oczywiście w języku niemieckim. Nasi uczniowie zaprezentowali się w walcu. Brawa dla Wszystkich uczestników dzisiejszego spotkania z teatrem!

Puchar Tymbarku

Jesteśmy po finałach powiatowych XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Z naszej szkoły do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Gdańsku w maju, zakwalifikowały się aż 3 drużyny! Dwie drużyny dziewcząt ( kategorie wiekowe U10 i U12) oraz jedna drużyna chłopców ( U12). Chłopcy w kategorii U10 zajęli drugie miejsce!
Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych piłkarek i piłkarzy!

Koszykówka chłopców - Igrzyska Młodzieży

Jesteśmy po półfinałach wojewódzkich w koszykówce chłopców. Nasza drużyna ( Kuba Wojnicz, Franek Drywa, Szymon Motas, Tomek Migowski, Kuba Klawikowski, Maks Olszewski, Adam Ulenberg, Oliwier Łunecki, Paweł Dawidziuk oraz Filip Baranowski) rozegrała bardzo turniej. Niewiele zabrakło do drugiego miejsca. Ostatecznie zawody ukończyli na miejscu 3! Wielkie gratulacje chłopcy!

Drużynowe Biegi Przełajowe

5.04.2024r. w Lęborku odbyły się powiatowe finały Drużynowych Biegów Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży.  Naszą szkołę i gminę reprezentowało 6 zespołów. Chłopcy w rocznikach 2013 i młodsi oraz 2011-2012 zakwalifikowali się na etap wojewódzki!
Reszta naszych drużyn zdobyły zaszczytne drugie miejsca! To był bieg dla wytrwałych!
Gratulujemy Wam wszystkim, bo włożyliście w te zawody mnóstwo pracy i energii. 12.04.2024r. w Gdyni odbyły się finały wojewódzkie. Nasi chłopcy zajęli kolejne 11 i 12 miejsce.
Wielkie brawa!