Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2024-05-19

Wyniki konkursu na „Okładkę ulubionej książki”

Wśród kilkudziesięciu różnorodnych i ciekawych okładek waszych ulubionych książek znalazły się takie, które przykuły uwagę komisji swoją niepowtarzalnością i zasłużyły na nagrody oraz wyróżnienia.

Nagrody otrzymują:
kategoria klas I-IV

Pola Okrój, kl. II a
Cezary Pilarski, kl. II a
Bianka Wróblewska, kl. II a
Agata Pilarska, kl. IV a

kategoria klas V-VIII
Marcelina Prokop, kl. V a
Antoni Torbicki, kl. V a
Lena Dułak, kl. VI b
Agata Ramczyk, kl. VII b

2024-05-15

Masz problem? Nie jesteś sam! – telefony wsparcia

116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
116 123 – Telefon zaufania dla dorosłych
800 121 212 – Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika praw dziecka
800 119 119 – Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży
800 702 222 – Centrum wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym
pomorskiedlaciebie.pl – portal wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym
www.pomorska.policja.gov.pl – tu znajdziesz kontakt do specjalisty

2024-05-14

Biwak klasy 6a w Przywidzu

9 i 10 maja klasa 6a pojechała na wycieczkę klasową do Przywidza. Biwak rozpoczęliśmy od energicznych i radosnych zabaw na świeżym powietrzu. Gry integracyjne pomogły nam zbliżyć się jako klasa i stworzyć przyjazną atmosferę. Jedną z najbardziej ekscytujących części biwaku było budowanie tratwy i pływanie nią po jeziorze. Wspólnie pracowaliśmy nad konstrukcją, ucząc się współpracy i kreatywnego rozwiązywania problemów. W ramach aktywności sportowych, mieliśmy możliwość spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. To było wyzwanie, które sprawiało nam wiele radości i doskonaliło umiejętności koncentracji.
Po dniu pełnym aktywności, udaliśmy się do przytulnych domków, gdzie spędziliśmy noc. To był czas na relaks i rozmowy przy ognisku, który umocnił więzi między nami.
Biwak w Przywidzu był niezapomnianym doświadczeniem, które nie tylko umocniło naszą klasową więź, ale również dostarczyło mnóstwo radości i emocji.

2024-05-13

Konkurs recytatorski ,,Rodnô Mòwa''

06.05. w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się konkurs recytatorski w języku kaszubskim,,Rodnô Mòwa''. Udział wzięło 4 uczniów z naszej szkoły, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz językowe zajmując:

Szymon Główczewski - 3 miejsce w kategorii klas 4-6

Aleksandra Lipska - wyróżnienie w kategorii klas 4-6

Maja Dziembowska- 3 miejsce w kategorii klas 7-8

Anastazja Domarus- wyróżnienie w kategorii klas 7-8

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zaangażowania i osiągniętych  sukcesów:)

2024-05-12

Gminne Igrzyska Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym, Gminne Igrzyska Młodzieży w lekkiej atletyce

Na nowym boisku lekkoatletycznym, które znajduje się przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży w lekkiej atletyce oraz Gminne Igrzyska Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym.

2024-05-08

II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Online „Dziecięce interpretacje twórczości polskich noblistów”

Dnia 7 maja 2024 ogłoszono wyniki II Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs składał się z trzech etapów. Organizatorzy otrzymali łącznie 46 nagranych recytacji. Do ostatniego, trzeciego etapu zakwalifikowało się 30 recytatorów. Bardzo miło nam poinformować o sukcesie naszych uczennic:
 Agata Ramczyk kl. 7b  - III miejsce
Maja Dziembowska kl. 7a - wyróżnienie

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.