Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

(Nie)zwykła matematyka - stacje zadaniowe

Uczniowie klasy 1b podczas ostatnich lekcji matematyki utrwalali dodawanie i odejmowanie pracując metodą stacji zadaniowych. Jedna grupa liczyła wyrzucone kostki, druga szukała ukrytych liczb, a trzecia układała wzór matematyczny. Oczywiście każda grupa mogła się sprawdzić w każdej stacji. Wszyscy doskonale się bawili ucząc się przez zabawę oraz współpracując ze sobą!

(Nie)zwykła matematyka w klasie 1b

Uczniowie klasy 1b podczas realizacji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego (Nie)zwykła matematyka układali tangramy. Dowiedzieli się, jak stara jest historia tangramu i jak aktualna jest ona dzisiaj. Każdy ułożył kilka elementów tej wspaniałej chińskiej układanki, wykazując się własną inwencją i pomysłowością.

2024-03-04

Lekcja w klasie 1 prowadzona przez uczennice klasy 4b.

Uczennice klasy 4b- Hania, Ola i Zosia poprowadziły lekcje w klasie 1. Dziewczynki z ogromnym zaangażowaniem przygotowały się do przeprowadzenia swojej pierwszej lekcji w młodszej klasie - pierwszaków. Musiały zmierzyć się z odrobiną stresu, zobaczyły, że prowadzenie lekcji nie jest wcale takie proste i wymaga dużo cierpliwości. Ale mimo to poradziły sobie znakomicie- dzieci zbierały naklejki za prawidłowo udzielone odpowiedzi na przygotowane przez nie zagadki matematyczne i przyrodnicze, przy okazji przebijały balony, co sprawiało im dużo radości. Była również praca plastyczna- każdy miał ozdobić kwiatka wybierając dowolne przybory. Na koniec każdy uczeń za aktywność otrzymał cukierki, nagrody oraz baloniki, które Zosia, Ola i Hania same uformowały :) Pierwszakom bardzo się podobało, były zachwycone i chcą więcej. Dziękujemy.

2024-02-29

String Art – lekcja techniki w klasie 5a

Podczas lekcji techniki uczniowie klasy 5a poznali zasady bezpiecznego posługiwania się narzędziami niezbędnymi do pracy z drewnem. Samodzielnie szlifowali deseczki, przygotowując je do wykonania pracy wytwórczej techniką String Art. Na kawałku drewna szkicowali własny wzór lub wykorzystywali gotowy szablon. Praca ta wymagała cierpliwości i ostrożności, ale uczniowie poradzili sobie z tym doskonale i zamienili drewniane deseczki w prawdziwe dzieła sztuki.

2024-02-29

Spotkanie autorskie

W środę 28 lutego, dzięki uprzejmości Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowej Wsi Lęborskiej, gościliśmy w naszej szkole p. Marcina Kozioła – pisarza, autora książek dla dzieci i młodzieży, który przybliżył uczniom klas 6 i 7 swoją twórczość. Uczniowie znają go jako autora książki pt. „Skrzynia Władcy Piorunów”, lektury omawianej w szóstej klasie.
Spotkanie przebiegało w fantastycznej atmosferze. Uczniowie usłyszeli o przygodach Julki i Toma – bohaterów książek serii ,,Detektywi na kółkach”. Pan Marcin opowiedział również o innych postaciach w swoich dziełach, tych - dla młodszych czytelników.
Po spotkaniu można było kupić książki autora i oczywiście otrzymać autograf.
Serdecznie dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej za możliwość uczestniczenia w tak ciekawym wydarzeniu.