Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2023-11-10

#SzkołaDoHymnu

W tym roku ponownie uczestniczyliśmy w akcji „Szkoła do hymnu”. Uczniowie wszystkich klas wspólnie uroczyście wykonali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. #SzkołaDoHymnu

2023-11-09

Rocznica urodzin Marii Skłodowskiej - Curie

7 listopada obchodziliśmy rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej - Curie. Polska uczona urodziła się w 1867 roku w Warszawie. Zajmowała się fizyką doświadczalną i chemią fizyczną.
W 1903 roku jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała Nagrodę Nobla (z fizyki) a w 1911 roku z chemii. Jest jedyny naukowcem, który otrzymał Nagrody Nobla z różnych dziedzin.
Klasa 7b tworzyła karty postaci dotyczące Marii Skłodowskiej - Curie oraz wygenerowała przy pomocy sztucznej inteligencji obraz uczonej w pracy.

2023-11-09

ELIMINACJE SZKOLNE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Lingwistyczna jesień z poezją

Dnia 7 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Języku Angielskim w dwóch kategoriach wiekowych klas III - V  i  VI - VIII. Uczestniczyło w nim siedmioro uczniów.
Lilia Reszka 5a i Agata Ramczyk 7b będą reprezentowały naszą szkołę w Gdańsku.
Gratulujemy.

2023-11-05

REGULAMIN RODZINNEGO KONKURSU KULINARNO-FOTOGRAFICZNEGO „ZDROWIE NA TALERZU”

Drogie Dzieci, Drodzy Rodzice!

Jako Szkoła Promująca Zdrowie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie kulinarno-fotograficznym „Zdrowie na talerzu”.
Wystarczy wspólnie przygotować zdrowy, pełnowartościowy obiad.
Swoje popisowe kulinarne dzieła fotografujcie i wysyłacie na podany w regulaminie adres e-mail do dnia 27.11.2023 roku.
Ogłoszenie wyników nastąpi 6.12.2023 roku.
Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie konkursu (zamieszczony poniżej).
ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU
DAJCIE Z SIEBIE WSZYSTKO I GOTUJCIE Z PASJĄ!

2023-11-05

XXIII DZIEŃ PAPIESKI „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II CYWILIZACJA ŻYCIA”

We wtorek 31 października uczniowie wzięli udział w uroczystym apelu upamiętniającym XXIII Dzień Papieski pod hasłem „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II CYWILIZACJA ŻYCIA„ który przypada każdego roku w rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – 16 października. W tym roku skupiliśmy  się na pielgrzymkach Jana Pawła II po wszystkich kontynentach, celem podkreślenia powszechności głoszenia Dobrej Nowiny o Życiu. Nie zabrakło również piosenek i wierszy opowiadających o życiu Świętego Jana Pawła II. Niech dorobek i pamięć o tym wielkim Polaku z rodu Słowian zachowa się w pamięci kolejnych młodych pokoleń Polaków. Święty Janie Pawle II – módl się za nami!
2023-11-03

Warsztaty przyrodnicze

W piątek 3 listopada uczniowie klas pierwszych oraz 2a uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych poprowadzonych przez pana Łukasza Fuglewicza ze Słowińskiego Parku Narodowego. Tematyką zajęć były  dżdżownice. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały i wzbudziły wiele emocji. Dziękujemy za umożliwienie dzieciom odkrywania przyrody w tak ciekawy sposób. Zajęcia dla kolejnych klas już niebawem.