Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2023-12-02

Zajęcia biblioteczne

28 listopada br. uczniowie pierwszych klas wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, których celem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie motywacji do samodzielnego czytania oraz  wdrażanie do poszanowania książek.
Uczniowie podzieleni na grupy przy pomocy starszych koleżanek dzielnie rozwiązywali różnego rodzaju zadania, np. układali puzzle z wierszykiem. Podczas tych zmagań mali czytelnicy zapoznawali się z prośbami książki i odgadywali hasło: „Szanuj książki”.
Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali Wyprawkę Czytelniczą.

2023-11-29

"Let it snow" - szkolne eliminacje konkursu wojewódzkiego recytacji w języku angielskim

We wtorek 28.11 odbyły się eliminacje szkolne konkursu wojewódzkiego recytacji w języku angielskim "Let it snow".
Wszyscy biorący udział pięknie recytowali, a na finały w Potęgowie pojedzie sześcioro uczniów: Janek Woźniak, Blanka Tesmer oraz Pola Okrój z klas młodszych oraz Anastazja Domarus, Agata Ramczyk i Marcelina Prokop z klas 4-8.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za dobre występy na finałach.

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

W Wejherowie 20/11/2023r w ramach Igrzysk Młodziezy odbyły się półfinały wojewódzkie w unihokeju chłopców. Nasz powiat, gminę i szkołę reprezentowali:
Baranowski Filip, Batyra Bartosz, Dawidziuk Pawel, Jędzierowski Wiktor, Klawikowski Jakub, Łunecki Oliwier, Migowski Tomasz, Motas Szymon, Narewski Antoni, Wojnicz Jakub.

Chłopcy spisali się wspaniale i zajęli II miejsce! Gratulujemy zaangażowania i woli walki!
Brawo!

Thanksgiving Day

Uczniowie naszej szkoły na zajęciach języka angielskiego oraz kółka przedmiotowego English Corner  poznawali historię Święta Dziękczynienia, które obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych zawsze w czwarty czwartek listopada jako pamiątkę po pojednaniu Indian i angielskich osadników. Jest świętem narodowym ustanowionym przez prezydenta Abrahama Lincolna w 1863 roku.  Według tradycji, tego dnia Amerykanie dziękują za miniony rok, jesienne plony, jak również pozostałe błogosławieństwa, którymi zostali obdarzeni. Ten dzień kojarzy się wszystkim ze spotkaniami najbliższych członków rodziny, pysznym jedzeniem - jest pełen radości, tradycji i symboli.
Na zajęciach uczniowie przez zabawę: rozwiązywanie krzyżówek, wykonanie tematycznych plakatów, słuchaniem historii, rysowaniem indyków, poznawaniem nowych słówek oraz nauką tańca Turkey Dance zaznajomili się z historią i tradycją innego państwa i poszerzyli swoją wiedzę o otaczającym ich świecie.

LINGWISTYCZNA JESIEŃ Z POEZJĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM

Dnia 22 listopada 2023 roku uczennice: Lilia Reszka 5b i Agata Ramczyk  7b reprezentowały naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, prezentując wiersze w języku angielskim.
Agata zajęła III miejsce, zdobywając tytuł laureata.
Gratulujemy.

2023-11-26

Turkey Dance - "Taniec Indyka"

Turkey Dance - "Taniec Indyka" w wykonaniu chętnych uczniów klas pierwszych z okazji Święta Dziękczynienia, które obchodzone jest co roku w czwarty czwartek listopada w USA.