Sport

2023-11-28

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

W Wejherowie 20/11/2023r w ramach Igrzysk Młodziezy odbyły się półfinały wojewódzkie w unihokeju chłopców. Nasz powiat, gminę i szkołę reprezentowali:
Baranowski Filip, Batyra Bartosz, Dawidziuk Pawel, Jędzierowski Wiktor, Klawikowski Jakub, Łunecki Oliwier, Migowski Tomasz, Motas Szymon, Narewski Antoni, Wojnicz Jakub. 

Chłopcy spisali się wspaniale i zajęli II miejsce! Gratulujemy zaangażowania i woli walki! 
Brawo! 

2023-11-16

Igrzyska Dzieci i Młodziezy -UNIHOKEJ

Igrzyska Dzieci
23.10.2023 odbyły się w Łebieniu gminne eliminacje w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Doskonale spisały się nasze reprezentacje. Drużyna chłopców wygrywając te zawody zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Dziewczynki zajęły drugie miejsce w Gminie.
26.10.2023r w Lęborku odbyły się finały powiatowe, na których nasi chłopcy wywalczyli drugie miejsce. Wygrana minęła ich o włos!

Igrzyska Młodzieży
W październiku odbyły się również w Łebieniu gminne zawody w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży.
Doskonale spisała się nasza młodzież!
Drużyna chłopców wygrywając te zawody zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Dziewczynki zajęły drugie miejsce w Gminie.
08.11.2023r w Lęborku odbyły się finały powiatowe, na których nasi chłopcy wywalczyli pierwsze miejsce!!! Jesteśmy najlepsi w powiecie  Teraz przed chłopcami rozgrywki na etapie wojewódzkim!
Wielkie gratulacje dla obu drużyn!

2023-10-22

Sztafetowe Biegi Przełajowe

03.10 w Nowej Wsi Lęborskiej odbyły się gminne eliminacje w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców ( we wszystkich kategoriach wiekowych). 
Miło nam przekazać, że reprezentacje naszej szkoły wygrały wszystkie swoje biegi!
W powiatowych finałach zajmujemy: 
*dziewczynki młodsze i starsze 2 miejsce! 
*chłopcy starsi - 2 miejsce 
*chłopcy młodsi wygrywają w swojej kategorii i w czwartek 19.10 meldują się na finałach wojewódzkich. A tam ...
!!Nasi chłopcy 8 drużyną w województwie w Sztafetowych Biegach Przełajowych!!!!
Co roku wskakujemy na coraz wyższą pozycję. 
Warto też dodać, że nasza szkoła zajęła najwyższą notę ze wszystkich startujących szkół z naszego powiatu! 
Skład chłopców biorących udział w finałach wojewódzkich: 
Marcel Dąbrowski
Patryk Chyski
Kajetan Garbaczewski
Szymon Główczewski
Kuba Kolańczyk 
Antek Mejna 
Michal Migowski 
Mikołaj Stromski
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich nauczycielom - trenerom. Nie od dziś wiadomo, że nasza szkoła również sportem stoi :) 

2023-10-22

Mityng lekkoatletyczny

16.10.2023 nasi uczniowie wzięli udział w powiatowym mityngu lekkoatletycznym pod hasłem „Trzymam formę – biegam – NIE HEJTUJE". Poszło im doskonale! Zdobyli 14 miejsc na podium! 
Gratulujemy Wam! 
Zawodnicy: 
Zosia Gołąbek
Magda Wójcik
Marysia Zaręba
Kornelia Niewęgłowska
Blanka Chylińska
Kornelia Ochał
Kuba Kolańczyk 
Kajetan Garbaczewski
Antek Mejna 
Marcel Dąbrowski 
Michał Migowski 
Franek Drywa

2023-10-02

Biegi Grand Prix Lęborka

Inauguracja 28 Edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2023/2024 odbyła się 23 września w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku.
Frekwencja była bardzo wysoka, w biegach wystartowało 303 zawodników. Naszą szkołę reprezentowało zacne grono: Anna Metera, Hania Leszkowska,Nikodem Kostka, Piotr Główczewski, Olaf Bortacki, Jan Jaroń, Dawid Dąbrowski, Karol Mielewczyk, Jan Woźniak, Igor Kwaśniak, Zosia Leszkowska, Lena Chlebowska, Agata Baranowska, Agata Płońska, Oliwia Jóskowska, Maja Augustyniak, Witold Pruchniak, Franciszek Sas, Stanisław Ramczyk, Hubert GŁówczewski, Franek Miliński, Anna Sech, Michał Migowski, Mikołaj Stromski, Antoni Mejna, Franek Żmija, Magdalena Wójcik, Blanka Chylińska, Zosia Gołąbek, Kornelia Ochał, Jakub Klawikowski
Na miejscach medalowych uplasowali się:
❗Witek Pruchniak ( klasa IIIc)- I miejsce w kategorii chłopców 2014/2013
❗Magdalena Wójcik( klasa VIIIa)- III miejsce w kategorii dziewcząt 2010/2009
❗Zosia Leszkowska z klasy 4b zajęła 2 miejsce w kategorii dziewcząt kl. III-IV

2023-06-22

GMINNE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2022/2023

21.06.2023r na terenie naszej szkoły odbyło się podsumowania Gminnych Igrzysk Dzieci i Młodzieży.
W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska - Zdzisław Chojnacki oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy, dyrektor GOK-u, radni, działacze społeczni i samorządowi, nauczyciele wychowania fizycznego, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych. Pamiętano o nieobecnych, minutą ciszy uczczono pamięć byłego Wójta Gminy Pana Ryszarda Wittke oraz wieloletniego koordynatora Igrzysk Pana Czesława Pajewskiego.
Wójt Gminy Pan Zdzisław Chojnacki uhonorował statuetkami uczniów, którzy otrzymali tytuł "Najlepszego Sportowca Gminy" w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe - uzyskane w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Dyrektorzy szkół otrzymali nagrody finansowe przeznaczone na zakup sprzętu sportowego. Dyplomami i nagrodami wyróżniono również nauczycieli wychowania fizycznego i pielęgniarkę szkolną.
Całość odbyła się w podniosłej atmosferze, uświetnione występami wokalnymi i tanecznymi dzieci z klas drugich, trzecich i czwartych.

2023-06-21

Strzelectwo

Podsumowaliśmy zajęcia koła strzeleckiego UKS Tęcza. Na zawodników czekały słodkie nagrody, puchary i medale. Najlepszym strzelcem okazał się Seweryn Pijas! Gratulujemy! 

Zajęcia kola i nagrody współfinansowane są ze środków dotacji Gminy Nowa Wieś Lęborska. 

2023-06-21

Czerwcowy Turniej Piłkarski

W czerwcu w ramach UKS Tęcza zorganizowaliśmy turniej piłkarski. Zawody obfitowały w wiele brawurowych akcji, celnych strzałów i skutecznej obrony. Nasze turnieje to zawsze rozgrywki na najwyższym poziomie! 

Nagrody współfinansowane były ze środków dotacji Gminy Nowa Wieś Lęborska

2023-06-13

Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży w lekkiej atletyce

Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży w lekkiej atletyce okazały się dla zawodników z naszej szkoły bardzo owocne!
Z dumą możemy powiedzieć, że wszyscy nasi zawodnicy uplasowali się w czołówce zawodów.
Jakub Klawikowki zdobył złoty medal zarówno w skoku w dal jak i w biegu na 100m!!!! Wielkie gratulacje Kuba! Fantastyczne wyniki!
Konrad Metera zajął 4 miejsce w biegu na 600m z czasem 1,32! To najlepszy czas Konrada na tym dystansie w tym sezonie.
Sztafeta 4x100m (Szymon Serwański,Konrad Metera,Nikodem Rybak,Jakub Klawikowski)
Z czasem 49, 94 zajęła 6miejsce w województwie!!!!!! Panowie! Historyczny sukces 
Michalina Żmija w biegu na 600m wywalczyła 9 miejsce! Gratulacje!

2023-05-25

Podsumowanie Grand Prix Lęborka sezonu 2022/2023

W Urzędzie Miejskim w Lęborku odbyło się uroczyste podsumowanie 27. Edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2022/2023.
Zgodnie z Regulaminem przyznano nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach oraz w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Nasza szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych!!!!
Uczniowie, którzy dostali nagrody indywidualne to:
Witek Pruchniak miejsce 1 ( w kategorii chłopców 2014-2015)
Ksawery Skorb miejsce 2 ( w kategorii chłopców 2014-2015)
Michał Migowski miejsce 3 ( w kategorii chłopców 2010-2011)
Michalina Żmija miejsce 1 ( w kategorii dziewcząt 2008-2009)
Konrad Metera miejsce 2 ( w kategorii chłopców 2008-2009)

2023-05-25

Puchar Tymbarka U10

Z walki o Puchar Tymbarka w kategorii u10 wracamy jako drużyny w pierwszej ósemce województwa ( chłopcy i dziewczynki), jako Drużyna Fair Play zawodów ( dziewczynki), pierwsza drużyna swojej grupy i mistrzowie strzałów karnych (chłopcy).
Póki co-krótki przegląd filmowy z zawodów. Niebawem obszerna relacja fotograficzna i dłuższy post o wszystkich naszych drużynach biorących udział w finałach wojewódzkich Tymbarka:)
Wszystkie zawodniczki i wszyscy zawodnicy wykazali olbrzymie zaangażowanie, wolę walki, determinację i pełne skupienie! Brawo! Jesteśmy bardzo dumni!

2023-05-25

Lekka atletyka - IGRZYSKA MŁODZIEŻY

Za nami finały gminne i powiatowe Igrzysk Młodzieży w lekkiej atletyce.
Musimy powiedzieć to głośno - młodzież nowowiejska lekkoatletyką stoi! Wyniki mówią same za siebie:)

2023-05-25

Czwórbój lekkoatletyczny

Czwórbój lekkoatletyczny za nami. Reprezentacja naszej szkoły okazała się najlepsza w gminie i 16.05 zaprezentowała się na finałach powiatowych.
Warunki atmosferyczne były skrajnie różne Na zawodach gminnych słońce, a na "powiatach" deszcz i chłód. Jednak naszym uczniom pogoda nie przeszkodziła w pobijaniu swoich kolejnych rekordów. W ogólnej klasyfikacji chłopcy zajęli 2 miejsce i srebro, a dziewczynki medale brązowe.
Gratulujemy Wam

2023-05-09

Grand Prix Lęborka

29.05.2023r w Lęborku odbył sie piąty i zarazem ostatni bieg zaliczany do 27. Edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2022/2023. Również nasi uczniowie brali w nim udział. Fantastycznie się spisali! 
Na podium stanęli:
Witek Pruchniak
Ksawery Skorb
Michalina Żmija
Konrad Metera

Uroczyste podsumowanie Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2022/2023 odbędzie się 24 maja 2023 r. o godz. 14:00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku przy ul. Armii Krajowej 14. 

2023-05-09

Powiatowe Igrzyska Młodzieży w PIŁCE NOŻNEJ

28.04.2023r na terenie naszej szkoły odbyły się Powiatowe Finały Igrzysk Młodzieży w PIŁCE NOŻNEJ .
Naszą szkołę ( i gminę) reprezentowały zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Mecze były wyrównane, akcje szybkie. Obie nasze drużyny zdobyły wicemistrzostwo powiatu ( oczywiście każde w swojej kategorii)! Gratulujemy determinacji i wytrwałości! 

2023-04-24

Drużynowe biegi przełajowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej

13.04. 2023r w Lęborku odbyły się Finały Powiatowe XXIV Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej Województwa Pomorskiego 2022/2023r. w drużynowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowała silna grupa zawodników i zawodniczek. Wszyscy fantastycznie się spisali!
I tak: dziewczęta młodsze zajęły 3 miejsce w powiecie, dziewczęta starsze 2 miejsce w powiecie, chłopcy młodsi 1 miejsce w powiecie, chłopcy starsi 2 miejsce w powiecie.
Indywidualnie:
Kornelia Niewęgłowska, Michalina Żmija, Michał Migowski
oraz Konrad Metera wywalczyli indywidualne medale w swoich kategoriach wiekowych.

20.04. 2023r nasza drużyna ruszyła do Gdyni na FINAŁ WOJEWÓDZKI W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.
Na listach startowych było po ok.100 uczestników w każdej kategorii wiekowej!
Drużyna chłopców ( Franek Drywa, Jakub Nagórski, Michał Migowski, Mikołaj Stromski, Kuba Kolańczyk, Marcel Dąbrowski) zajęła 10 miejsce.
W biegach indywidualnych najlepiej spisał się Konrad Metera ( 7 miejsce/98).
Michalina Żmija była 35/103 uczestniczki, Kornelia Niewęgłowska zajęła 45 miejsce na 105 uczestniczek.
Trasa była bardzo wymagająca! Cieszy nas zaangażowanie uczestników. Włożyli wiele wysiłku by zająć jak najwyższe noty na mecie.
Gratulujemy Wam wszystkim!