Aktualności

2018-05-29

III c i III d w Gniewie

W środę 23 maja klasa III D i III C były na wycieczce w Gniewie. Uczniowie mieli okazję  zwiedzić nie tylko mury i komnaty starego zamku, ale również poznać jego historię, wyłożoną przez animatorów przebranych za sarmatów oraz poprzez niesamowitą projekcję multimedialną, w której...

2018-05-29

Gminny Konkurs Recytatorski pt. "Obudźmy wiosnę.."

W naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski dla grup zerowych pt. „Obudźmy wiosnę”. Uczniowie z naszych szkół zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Czas, który jury potrzebowało na wytypowanie osób wyróżnionych wykorzystaliśmy do wspólnych zabaw, śpiewów i tańców....

2018-05-29

CUKROWNIA i AMAZONIA:)

10 maja uczniowie klasy O A oraz 0 B odwiedzili „Cukrownię” – manufakturę lizaków z karmelu, mieszczącą się w Redzie. Podczas wizyty dzieci mogły przyjrzeć się procesowi tworzenia masy cukrowej, z której potem własnoręcznie tworzyły lizaki . Słodycze przybierały różne kształty:...

2018-05-29

Cudownych rodziców mam .......

24 maja  uczniowie klasy 0 A  zaprosili do szkoły swoich kochanych rodziców.  Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci  przygotowały przedstawienie teatralne . Uczniowie zaprezentowali rodzicom swoje umiejętności aktorskie, a na koniec, oczywiście pięknie zaśpiewali piosenki dla mamy „Kiedy...

2018-05-29

Gminny Konkurs „Ortograficzne Łamigłówki”

 8 maja odbył się w naszej szkole, Gminny Konkurs „Ortograficzne Łamigłówki, będący częścią wojewódzkiego projektu organizowanego przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną nr 5 w Gdańsku. Na początku uczestnicy wzięli udział w zabawach integracyjnych, a później przystąpili do...

2018-05-29

Gminny przegląd piosenki o tematyce bajkowej

Za nami pierwszy gminny przegląd piosenki o tematyce bajkowej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Redkowicach. Zgromadził on dzieci z pięciu szkół podstawowych klas 1-3. Wystąpiło 17  osób w tym 3 zespoły i 11 solistów. Naszą szkołę reprezentowały 2 duety i 3 solistów. Trzecie...

2018-05-14

Gabrysia Tandek laureatką konkursu recytatorskiego

Gabriela Tandek   z gr. 0 b  zajęła III miejsce w Konkursie Recytatorskim ,,O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki", organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Lęborku. Gratulacje!!

2018-05-13

Tydzień niepełnosprawności


Od 23 do 27 kwietnia obchodziliśmy w szkole Tydzień Niepełnosprawności. W akcję zaangażowali się zarówno nauczyciele jak i uczniowie.  Głównym celem tego tygodnia było poszerzenie wiedzy naszej społeczności szkolnej na temat różnych niepełnosprawności, rozwijanie tolerancji i...

2018-05-09

SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII

       II etap konkursu na najlepszą „głowę ortograficzną” w klasach IV-VI Szkoły Podstawowej odbył się pod koniec kwietnia br. i wzięło w nim udział ośmioro uczniów  - zakwalifikowanych po pierwszym etapie - dyktandzie.

          Wśród najlepszych znaleźli się Dorota Suszko z...

2018-05-09

I miejsce naszego pierwszoklasisty w Międzyszkolnym Konkursie Logopedycznym

Michał Kulasiewicz z klasy Ia zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Logopedycznym- „Mądra główka  łamigłówka logopedyczna” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 40 im. kpt. ż. w. K.O. Borchardta z Gdyni. Michał wykonał grę planszową, która zdobyła uznanie jury....

2018-05-08

Powiatowy Konkurs Cichego Czytania Ze Zrozumieniem Uczniów Klas Trzecich

W dniu 26 kwietnia 2018 roku najlepiej czytające uczennice klas trzecich naszej szkoły wzięły udział w Powiatowym Konkursie Cichego Czytania Ze Zrozumieniem Uczniów Klas Trzecich zorganizowany w Szkole Podstawowej  nr 3  w Lęborku.   Najlepszą okazała się nasza reprezentantka -...
2018-04-30

Teatr to aktywna refleksja nad samym sobą   Dnia 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się już po raz kolejny  Festiwal Teatralny, tym razem w rolę aktorów wcielili się siódmoklasiści i gimnazjaliści.

Uczniowie zaprezentowali  scenki oparte na tekstach...

2018-04-25

Włosi i Hiszpanie prowadzili w naszej szkole zajęcia w języku angielskim

 Dnia 24.04.2018 już czwarty raz w naszej  szkole  zawitali wolontariusze z Włoch i Hiszpanii, działający przy stowarzyszeniu EDUQ.  Tym razem uczniowie wzięli udział  w zajęciach dotyczących Unii Europejskiej.  Wolontariusze szczególny nacisk położyli na szerokorozumianą...

2018-04-18

Dwa pierwsze miejsca i 3 wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Literackim!

Niezmiernie cieszymy się z sukcesu literackiego naszych uczennic! Otrzymaliśmy informację od organizatorów Powiatowego Konkursu Literackiego „Kim dla Ciebie jestem", że komisja konkursowa postanowiła przyznać dwa I miejsca w kategorii wiekowej klas gimnazjalnych i szkół...