Aktualności

2018-04-30

Teatr to aktywna refleksja nad samym sobą   Dnia 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się już po raz kolejny  Festiwal Teatralny, tym razem w rolę aktorów wcielili się siódmoklasiści i gimnazjaliści.

Uczniowie zaprezentowali  scenki oparte na tekstach...

2018-04-25

Włosi i Hiszpanie prowadzili w naszej szkole zajęcia w języku angielskim

 Dnia 24.04.2018 już czwarty raz w naszej  szkole  zawitali wolontariusze z Włoch i Hiszpanii, działający przy stowarzyszeniu EDUQ.  Tym razem uczniowie wzięli udział  w zajęciach dotyczących Unii Europejskiej.  Wolontariusze szczególny nacisk położyli na szerokorozumianą...

2018-04-18

Dwa pierwsze miejsca i 3 wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Literackim!

Niezmiernie cieszymy się z sukcesu literackiego naszych uczennic! Otrzymaliśmy informację od organizatorów Powiatowego Konkursu Literackiego „Kim dla Ciebie jestem", że komisja konkursowa postanowiła przyznać dwa I miejsca w kategorii wiekowej klas gimnazjalnych i szkół...

2018-04-18

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

W Cewicach odbyl sie powiatowy etap turnieju strażackiego. Nasi przedstawiciele: Izabela Leik, Szymon Kulasiewicz i Agnieszka Suszko świetnie się zaprezentowali. Iza zajęła pierwsze miejsce i tym samym będzie reprezentowała powiat lęborski w eliminacjach wojewódzkich. Życzymy dalszych...

2018-04-17

Festiwal Teatralny dla klas IV-VI

Dnia 16 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się Festiwal Teatralny, będący częścią innowacji polonistycznej Teatr z klasą.
Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja i prezentacja szkolnej twórczości teatralnej oraz...

2018-04-16

I Powiatowy Konkurs Języków Angielskiego i Niemieckiego

Julia Lawrenc z kl.IIIbg i Agnieszka Suszko z kl.VII a reprezentowały naszą szkołę w I Powiatowym Konkursie Języków Angielskiego i Niemieckiego dla Szkół Gimnazjalnych oraz VII Klas Szkół Podstawowych organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im.Stefana Żeromskiego w Lęborku.
Nasze...

2018-04-16

Lekcja akceptacji

W naszej szkolę w oddziałach 0a, 2a, 4a ,7b  odbyły się zajęcia o autyzmie. Nasi uczniowie w czasie trwającej lekcji poznali podstawowe zagadnienia z zakresu funkcjonowania osób z autyzmem, ze szczególnym naciskiem na ich trudności związane z radzeniem sobie we współczesnym świecie...

2018-04-16

Kolejny sukces naszej Dorotki Suszko!

To, że nasza Dorotka Suszko z kl. IVa ma wiele talentów - wiemy już w szkole wszyscy, ale wczoraj spróbowała swych sił w zupełnie nowej kategorii i są efekty! Zdobyła wyróżnienie w VII Wojewódzkim Konkursie Młodego Aktora ,,Teatr moich marzeń" w Gdyni. Podsumowując - pierwsza w...

2018-04-16

V Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny Wojewódzki Konkurs Ekologiczny

23 marca 2018r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Młodzieżowym Sejmiku Ekologicznym oraz w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym w Bolszewie.

Jubileuszową edycję objął honorowym patronatem Pomorski Kurator Oświaty, dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz dyrektor...

2018-04-11

JOLA NIEDBAŁKA - FINALISTKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO

W dniu 01 marca 2018 roku w Gdańsku odbył się ostatni, wojewódzki etap kuratoryjnego Konkursu Biologicznego. Finalistką tego trudnego konkursu została Jola Niedbałka z kl. 3bg. Należy podkreślić, iż wojewódzkie konkursy przedmiotowe odznaczają się bardzo wysokim poziomem. Od...

2018-04-08

Inscenizacja

Uczniowie klasy VI a oraz IV b wzięli udział w inscenizacji "Legendy o trzech Drzewach". Uczennice kl. VII b Aleksandra Koprowska oraz Rozalia Bigus pięknie zaśpiewały "Hymn o krzyżu". Apel przygotowała pani Janina Wójcik przy udziale księdza Rafała Kulwikowskiego oraz pań ze...

2018-04-08

WYNIKI ETAPU REJONOWEGO KURATORYJNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO

Dnia 09.03.2018 r. w Wejherowie odbył się etap rejonowy. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością Księgi Wyjścia.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas:

VII a - Agnieszka Suszko, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego

         - Marta Lica

         - Agnieszka...

2018-04-04

Ogólnopolski Program Edukacji Stomatologicznej


Uczniowie klas 0-2 bedą brali udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B®!

Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie...

2018-03-28

Aktualność

Z okazji 
ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

składamy najserdeczniejsze życzenia
wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom Szkoły.

Życzymy radosnych, świątecznych chwil
z rodziną i przyjaciółmi, zdrowia, pogody ducha,

i wzajemnej życzliwości.


                                                       ...

2018-03-28

Szkolny konkurs na wiersz o wiośnie

Laureaci konkursu na wiersz o wiośnie. "Wiosna na listkach i pąkach..."

  • Wiktor Block I m
  • Mają Chilinska II m
  • Nadia Lawrenc III m

Wyróżnienia:

Lena Dułak, Szymon Szymankiewicz, Ola Szadkowska.

2018-03-27

,,Doświadczenia dla najmłodszych’’

   W ramach zajęć świetlicowych nauczyciele przeprowadzili proste doświadczenia oraz eksperymenty, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły wczuwając się w rolę małych chemików. Dowiedziały się, że przy użyciu wody, mąki, soli, cukru i innych produktów można zaobserwować...