Aktualności

2018-04-17

Festiwal Teatralny dla klas IV-VI

Dnia 16 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się Festiwal Teatralny, będący częścią innowacji polonistycznej Teatr z klasą.
Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja i prezentacja szkolnej twórczości teatralnej oraz...

2018-04-16

I Powiatowy Konkurs Języków Angielskiego i Niemieckiego

Julia Lawrenc z kl.IIIbg i Agnieszka Suszko z kl.VII a reprezentowały naszą szkołę w I Powiatowym Konkursie Języków Angielskiego i Niemieckiego dla Szkół Gimnazjalnych oraz VII Klas Szkół Podstawowych organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im.Stefana Żeromskiego w Lęborku.
Nasze...

2018-04-16

Lekcja akceptacji

W naszej szkolę w oddziałach 0a, 2a, 4a ,7b  odbyły się zajęcia o autyzmie. Nasi uczniowie w czasie trwającej lekcji poznali podstawowe zagadnienia z zakresu funkcjonowania osób z autyzmem, ze szczególnym naciskiem na ich trudności związane z radzeniem sobie we współczesnym świecie...

2018-04-16

Kolejny sukces naszej Dorotki Suszko!

To, że nasza Dorotka Suszko z kl. IVa ma wiele talentów - wiemy już w szkole wszyscy, ale wczoraj spróbowała swych sił w zupełnie nowej kategorii i są efekty! Zdobyła wyróżnienie w VII Wojewódzkim Konkursie Młodego Aktora ,,Teatr moich marzeń" w Gdyni. Podsumowując - pierwsza w...

2018-04-16

V Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny Wojewódzki Konkurs Ekologiczny

23 marca 2018r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Młodzieżowym Sejmiku Ekologicznym oraz w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym w Bolszewie.

Jubileuszową edycję objął honorowym patronatem Pomorski Kurator Oświaty, dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz dyrektor...

2018-04-11

JOLA NIEDBAŁKA - FINALISTKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO

W dniu 01 marca 2018 roku w Gdańsku odbył się ostatni, wojewódzki etap kuratoryjnego Konkursu Biologicznego. Finalistką tego trudnego konkursu została Jola Niedbałka z kl. 3bg. Należy podkreślić, iż wojewódzkie konkursy przedmiotowe odznaczają się bardzo wysokim poziomem. Od...

2018-04-08

Inscenizacja

Uczniowie klasy VI a oraz IV b wzięli udział w inscenizacji "Legendy o trzech Drzewach". Uczennice kl. VII b Aleksandra Koprowska oraz Rozalia Bigus pięknie zaśpiewały "Hymn o krzyżu". Apel przygotowała pani Janina Wójcik przy udziale księdza Rafała Kulwikowskiego oraz pań ze...

2018-04-08

WYNIKI ETAPU REJONOWEGO KURATORYJNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO

Dnia 09.03.2018 r. w Wejherowie odbył się etap rejonowy. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością Księgi Wyjścia.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas:

VII a - Agnieszka Suszko, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego

         - Marta Lica

         - Agnieszka...

2018-04-04

Ogólnopolski Program Edukacji Stomatologicznej


Uczniowie klas 0-2 bedą brali udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B®!

Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie...

2018-03-28

Aktualność

Z okazji 
ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

składamy najserdeczniejsze życzenia
wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom Szkoły.

Życzymy radosnych, świątecznych chwil
z rodziną i przyjaciółmi, zdrowia, pogody ducha,

i wzajemnej życzliwości.


                                                       ...

2018-03-28

Szkolny konkurs na wiersz o wiośnie

Laureaci konkursu na wiersz o wiośnie. "Wiosna na listkach i pąkach..."

  • Wiktor Block I m
  • Mają Chilinska II m
  • Nadia Lawrenc III m

Wyróżnienia:

Lena Dułak, Szymon Szymankiewicz, Ola Szadkowska.

2018-03-27

,,Doświadczenia dla najmłodszych’’

   W ramach zajęć świetlicowych nauczyciele przeprowadzili proste doświadczenia oraz eksperymenty, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły wczuwając się w rolę małych chemików. Dowiedziały się, że przy użyciu wody, mąki, soli, cukru i innych produktów można zaobserwować...

2018-03-26

Sukcesy w konkursie na hasło reklamowe do podłogi interaktywnej

W dniach 23-24 marca odbył się Ogólnopolski Zlot Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów. Nasi nauczyciele też tam byli i wzięli udział w konkursie na hasło reklamowe do interaktywnej podłogi SmartFloor.

Zajęliśmy I i III miejsce w konkursie.

Nagrodzone hasła reklamowe:


I m. -...

2018-03-26

XXXV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

   W dniu 23 marca 2018 roku  w Teatrze Rondo  odbyły się eliminacje rejonowe Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Celem konkursu jest popularyzacja polskiej literatury pięknej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej.

   Powiat lęborski...

2018-03-26

Nasi uczniowie na meczu piłki siatkowej w ERGO ARENIE

   Uczniowie uczęszczający na język kaszubski wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie. W związku z uczestnictwem w konkursie otrzymali 50 darmowych biletów na mecz siatkarzy Trefla Gdańsk, który odbył się dnia 16 marca w ERGO ARENIE....

2018-03-26

Warsztaty plastyczne

Klasę 0a odwiedziła Pani Ewa, która przeprowadziła z nami warsztaty plastyczne. Poznaliśmy twórczość Jacksona Pollack'a i sami zamieniliśmy się w twórców sztuki nowoczesnej. Bardzo chętnie używaliśmy do malowania rąk, nóg, sznureczków i innych nietypowych narzędzi malarskich :)