Aktualności

2018-03-26

Warsztaty plastyczne

Klasę 0a odwiedziła Pani Ewa, która przeprowadziła z nami warsztaty plastyczne. Poznaliśmy twórczość Jacksona Pollack'a i sami zamieniliśmy się w twórców sztuki nowoczesnej. Bardzo chętnie używaliśmy do malowania rąk, nóg, sznureczków i innych nietypowych narzędzi malarskich :) 

2018-03-26

Wielkanoc tuż, tuż......

Dzieci z grupy 0"A" gościły niedawno w swojej sali rodziców, rodzeństwo i dziadków. Zebraliśmy się wszyscy, aby wspólnie wykonać ozdoby wielkanocne. Tym razem robiliśmy przepiękne doniczki w kształcie baranka wielkanocnego, które później zagościły na naszym szkolnym kiermaszu...

2018-03-26

III MIEJSCE W XII OTWARTYM KONKURSIE LITERACKIM LEGENDY BŁĘKITNEJ KRAINY

   Nasza uczennica - Dorota Suszko (z klasy IVa)  zdobyła III miejsce w Konkursie LITERACKIM ,,Legendy Błękitnej Krainy". Zauroczona wyglądem lęborskiej Fontanny z żabkami - napisała piękną legendę. Dobry pomysł i i umiejętności literackie przyniosły jej kolejny sukces!...

2018-03-26

Powitanie wiosny

  Jak każdego roku, uczniowie z klas młodszych oraz przedszkolaki wspólnie z wychowawczyniami 21 marca 2018 roku pożegnały  zimę. Dzieci z klasy 3a przygotowały ekologiczną  Marzannę, którą wspólnie spaliły, a następnie utopiły w naszej rzece. Następnie ze śpiewem na ustach i...

2018-03-21

OTWP - etap gminny

   


15 marca odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach. Uczniowie zmagali się z testem pisemnym, następnie najlepsi wzięli udział w ustnym etapie. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę i zajęli czołowe...

2018-03-16

Dzień Kobiet

              "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
                  I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
                  Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
                  Dużo radości. 

                  Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
                  W domu, w przedszkolu, na...

2018-03-14

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Gustawa Holoubka ,,Wiosenny Powiew Poezji

   12 marca 2018r. na scenie lęborskiego kina ,,Fregata" odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Gustawa Holoubka  ,,Wiosenny Powiew Poezji", w którym udział wzięło dziewięcioro uczniów naszej szkoły.

Byli wśród nich: Małgorzata Kozłowska  IIa SP, Martyna Łabuz IIa,...

2018-03-12

Gminny Konkurs Matematyczny Drużyn

2 marca 2018 r. uczniowie z klas siódmych i drugich gimnazjum wzięli udział w Gminnym Konkursie Matematycznym Drużyn. Konkurs odbył się z inicjatywy i przy współudziale  zespołu nauczycieli matematyki z gminy Nowa Wieś Leborska.  Każda szkoła wytypowała  trzech uczniów, a następnie...

2018-03-12

Weź udział w konkursie plastycznym


Zapraszamy chętnych z klas I - VI SP do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam"
Więcej informacji u Pani logopedy Joanny Domeckiej-Kulasiewicz i pedagog Agnieszki Rozenkranc.


Regulamin

2018-03-12

WIZYTA W SLO LĘBORK

Kilku uczniów z klas trzecich gimnazjum skorzystało z zaproszenia Społecznego Gimnazjum Ogólnokształcącego na wydarzenie „Miłość w nauce i sztuce”. Nasi uczniowie odwiedzili SLO w dniu 13 lutego 2018r.

Uczestniczyli w bogatym programie przygotowanym przez tamtejszych uczniów i...

2018-03-12

XXXV WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY POLSKIEJ

W dniu 5 marca 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku odbyły się eliminacje środowiskowe Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej  powiatu lęborskiego - dla  szkół podstawowych i gimnazjalnych.
   Celem konkursu jest popularyzacja polskiej literatury pięknej i...
2018-03-12

Pani Renata Krzemińska laureatką konkursu "Nauczyciel-Innowator" organizowanego przez MEN

7 marca podczas uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, minister Anna Zalewska wręczyła nagrody 16 laureatom konkursu organizowanego przez MEN „Nauczyciel-Innowator”. Nagrodzona została również nauczycielka z naszej szkoły - pani Renata Krzemińska reprezentująca województwo...

2018-03-05

Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny „Mądra główka – łamigłówka logopedyczna”

Zachęcam uczniów uczęszczających na zajęcia logopedyczne do wzięcia udziału

w Międzyszkolnym Konkursie Logopedycznym - Mądra główka- łamigłówka logopedyczna

Prace proszę dostarczyć do 19 marca do gabinetu logopedycznego.

2017-12-28

Opłaty za obiady

Poniżej podajemy nowy nr konta, na które można dokonać opłaty za obiady. Zmiana obowiązuje od 01.01.2018r.


Szkoła Podstawowa im.Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej ul. Polna 9A

Nr konta 92 1020 4649 0000 7202 0214 3261


Koszt obiadu - 2,50 zł
Koszt dziennego wyżywienia...
2017-12-13

OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY

   Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie "Z ortografią na co dzień", propagującego wśród dzieci i młodzieży kulturę języka polskiego. Konkurs składa się z trzech etapów.
   Uczniowie: Jakub Zaborowski i Mateusz Depta uzyskali wymaganą liczbę...