2023-12-16

XX Powiatowy Konkurs Plastyczny "Coraz bliżej święta, eko święta" 2023

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych w konkursie znaleźli się nasi uczniowie:
W kategorii 10-12 lat nagrodę otrzymały:
Zosia Leszkowska z klasy 4b
Wiktoria Dewa z klasy 6a

Gratulujemy:)

2023-12-16

Konkurs “Ożywione dzieło”

Radośnie informujemy o wynikach III Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Ożywione dzieło”!
I miejsce: Artur Dębski (6a)
III miejsce: Natalia Koszałka (5a)

Nagrodzone prace będzie można obejrzeć podczas wystawy zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Lęborku.
Gratulacje!

Biały Koncert

W dniu 12 grudnia 2023 w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się doroczny Biały Koncert. Tradycyjne przedświąteczne spotkania, z których pierwsze odbyło się w 2015 roku, za każdym razem przyciągają setki osób. Mottem tegorocznej edycji było piękne zdanie: „Grudzień pachnie nadzieją na cud”. Wspaniałe dekoracje, jak zawsze pomysł p.Doroty Felczak,  gra świateł i kostiumy małych artystów z klas I-V, którzy zachwycili widzów pięknymi występami, przygotowanymi wraz z wychowawcami i  nauczycielami nowowiejskiej szkoły oklaskiwali wszyscy widzowie. Taniec Mikołajów, Taniec Aniołów, taneczna Zimowa Impresja oraz piosenki wykonywane przez klasy i solistów oczarowały rodziców i zaproszonych gości, których serdecznie powitała Pani Dyrektor Grażyna Wójcik.
Absolutną nowością był teatrzyk cieni, w którym historie biblijne przedstawiali uczniowie klas drugich.
Dodatkową atrakcją był kiermasz uczniowskich prac- ozdób świątecznych, do którego swoją cegiełkę dołożyli też nauczyciele i rodzice. Pyszne ciasta, pierogi i barszczyk smakowały wszystkim. W uroczystość zaangażowała się cała szkolna społeczność.
Dziękujemy wszystkim i zapraszamy za rok.

Płyną strugą po wzburzonym niebie
białe gwiazdy jak białe okręty,
pośród nich pozłocistą łuną
płonie Gwiazda -
noc swym blaskiem święci.
Życzę Wam, bliskim i dalekim, byśmy idąc śladem złotych iskier,
doszli tam gdzie się rodzi Dzieciątko
i niech radość będzie przy nas blisko.
Niech się cisza pachnąca igliwiem
pod stopami nam miękko ułoży
i niech będzie z nami zdrowie, szczęście
i grudniowy, biały pokój boży.
M.B.

2023-12-14

Wyniki konkursu “Moje emocje”

Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku.
Nagrody zdobyli:
I miejsce - Anna Metera (kat. I- III)
III miejsce - Jakub Brzeski (4a)
Wyróżnienie- Lena Dułak (6b)
Wyróżnienie- Oliwia Król (5a)
Za szczególne zaangażowanie nagrodę specjalną otrzymała również szkoła- dziękujemy
Gratulacje!

Robotyka w klasie 3c

W listopadzie swoją przygodę z programowaniem oraz budowaniem z klocków Lego Spike Prime i Lego WeDo rozpoczęła kolejna klasa. Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych zajęć:)

XXXI Biegi Mikołajkowe w Lęborku

XXXI Biegi Mikołajkowe w Lęborku za nami. Z jakim efektem? Mistrzowskim! Chłopcy zajęli pierwsze miejsce, a dziewczynki trzecie !!!
Gratulacje!!!
Składy
Chłopcy:
Piotr Główczewski, Nikodem Kostka, Olaf Bortacki, Witek Pruchniak, Tymon Ptaszek, Antek Mejna, Kajetan Garbaczewski
Dziewczynki:
Hania Leszkowska, Ania Metera, Agata Baranowska,  Zosia Leszkowska, Zuzia Kraśnicka, Lena Chlebowska, Agnieszka Baranowska