Dzień Kundelka

Październik jest miesiącem, w którym obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt i Dzień Kundelka. Z tej okazji uczniowie klas I - II wzięli udział w lekcji z Panią Darią z Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska. Podczas zajęć miały okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Dzieci poznały różne rasy psów oraz przypomniały sobie, jakie obowiązki i odpowiedzialność związana jest z posiadaniem psa lub każdego innego zwierzątka. Wszyscy   chętnie uczestniczyli w zabawach dydaktycznych. Był to mile spędzony czas przepełniony, zabawą, muzyką i pozytywną energią. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.  Pani Darii dziękujemy za wartościowe spotkanie.

SPOTKANIE Z GITARZYSTĄ - LEKCJA MUZYKI W KLASACH I - III

W tym tygodniu uczniowie klas I - III wzięli udział w spotkaniu z gitarzystą ze Szkoły Gitary Mikołaja Dudkiewicza.
Pan Mikołaj wprowadził nas w przepiękny świat muzyki, grając znane utwory, opowiadając o budowie gitary, a także dając naszym uczniom możliwość spróbowania gry na tym instrumencie.  Dziękujemy.
Jesteśmy pewni, że zajęcia zaowocowały u wielu dzieci chęcią nauki gry na gitarze, a wspólnie spędzony czas pozostanie miłym wspomnieniem.

2023-11-03

Klasa 4b o egzotycznych zwierzętach o wiele więcej wie!

Mieliśmy dziś kolejną wycieczkę, która pozwoliła nam poznać fascynujący świat zwierząt egzotycznych!
Na wystawie - zorganizowanej w Bibliotece Miejskiej w Lęborku, spotkaliśmy 20 gatunków zwierząt egzotycznych, o których z wielką pasją opowiadał nam ich trener. Była to dla nas prawdziwa przyrodnicza uczta! Niektóre okazy mogliśmy nawet wziąć na ręce i pogłaskać
Wiadomo…dla tak odważnych uczniów nie mogło zabraknąć lodów i galaretek zaraz po wystawie!  Serdecznie dziękujemy panu radnemu Rafałowi Gajewskiemu, który zaprosił naszą klasę na tę wycieczkę, zakupił bilety oraz udał się z nami w tę egzotyczną podróż :) Było pięknie, smacznie, wesoło i ciekawie!

2023-10-30

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!" w roku szkolnym 2023/2024

Zapraszamy do udziału w Konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!" w roku szkolnym 2023/2024. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII, którzy chcą poszerzyć wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Do konkursu można zgłaszać się u psychologa szkolnego. Rejestracja trwa do 22 grudnia. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z regulaminem Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!"

2023-10-29

CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania 2023

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.
W tym roku szkolnym postawiliśmy na naukę programowania przez zabawę, aby zachęcić młodych ludzi do nabywania umiejętności kodowania oraz umiejętności cyfrowych. W trakcie akcji Code Week2023 uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego z programu Laboratoria Przyszłości: budowali z klocków Lego Spike Prime, programowali z grą Scottie Go oraz kodowali kolorowanki.
Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i czekają na kolejne projektowe lekcje.

2023-10-29

PRZERWA NA CZYTANIE

26 października nasza szkoła podjęła wyzwanie, próbując pobić rekord w CZYTANIU NA PRZERWIE  w ramach VIII OGÓLNOPOLSKIEJ  AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE” .
Jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim. Akcja skierowana jest do uczniów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej a także pozaszkolnej.
Celem wydarzenia realizowanego w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” jest:
- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej,
- integracja środowiska szkolnego,
- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu…
Uczniowie wszystkich klas czytali swoje ulubione książki przyniesione w tym dniu do szkoły na każdej przerwie międzylekcyjnej. Można było oczywiście korzystać z księgozbioru biblioteki szkolnej, która w tym dniu przeżywała prawdziwe oblężenie.
Najmłodsi uczniowie- pierwszoklasiści - mieli okazję na spotkanie z książką w świetlicy szkolnej. Tam czytali im starsi koledzy oraz zaproszeni goście.
Zainteresowanie i radość uczniów z odkrywania, że czytanie nie jest nudne i czytać można wszędzie ucieszyło nas niezmiernie. Odbiór akcji był bardzo pozytywny i na pewno dołączymy do takich działań ponownie.
Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie!