2023-10-15

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnych aktywnościach rozwijających funkcje percepcyjno – motoryczne.
W związku z tym, iż tegoroczne hasło przewodnie to UCZEŃ Z DYSLEKSJĄ W ŚWIECIE CYFROWYM uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę ortograficzną na platformie Quizizz oraz przenieść się w wirtualną rzeczywistość dzięki okularom VR.
Ponadto uczniowie klas I wzięli udział w czytaniu bajki o Bratku i tworzeniu jego portretu. Klasy II i III tworzyły prace plastyczne z podobnymi literami i ortograficznymi obrazami.
Uczniowie  klas IV-VIII na zajęciach rewalidacyjnych  i korekcyjno – kompensacyjnych wykonywali zakładki ortograficzne, a na zajęciach plastycznych tworzyli  portrety sławnych dyslektyków.
Informacje o specyficznych trudnościach w uczeniu się – dysleksji rozwojowej, pojawiły się również na szkolnej gazetce.

2023-10-10

Robotyka w klasie 3b

W roku szkolnym 2023/2024 swoją przygodę z robotyką jako pierwsza rozpoczęła klasa 3b. Podczas zajęć dzieci pracują głównie z zestawami edukacyjnymi LEGO WeDo 2.0 ale także na najnowszym zestawem Lego Spike Prime. W każdym zestawie znajdują się kolorowe klocki LEGO, dobrze znane i lubiane przez dzieci, silnik, kostka łącząca konstrukcję z komputerem oraz czujniki takie jak czujnik ruchu czy wychylenia.
W trakcie zajęć dzieci realizują indywidualne zadania, a także uczą się pracować w grupie, uczą się logicznego myślenia, rozwijają zdolności manualne i wyobraźnię. Pod czujnym okiem nauczyciela tworzą swoje pierwsze konstrukcje i poznają podstawy programowania w przyjaznym graficznym środowisku.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć.

2023-10-10

VI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POLSKIEJ POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Szanowni Państwo,
zachęcamy Państwa Uczniów do udziału w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej.
Nauczyciele języka polskiego
w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej

2023-10-06

Dzień Uśmiechu w klasach 1-3

W ramach tego dnia dzieci z klas 1-3 mogły się,, poczęstować " uśmiechem, zrobić sobie zdjęcia, pomalować emotki. Śmiech to zdrowie- każdy to wie. Śmiej się każdego dnia. Śmiech wpływa na nasze samopoczucie, dodaje energii i pomaga rozładować stres, poprawia pamięć. Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności, a daje więcej światła. Uśmiechajmy się jak najwięcej:)

2023-10-06

Zajęcia kulinarne w 7a.

W ramach nauczania języka kaszubskiego uczniowie klasy 7a korzystając ze szkolnej pracowni upiekli przepyszne pizze własnej kompozycji ze swoimi ulubionymi dodatkami, wszystkie wyszły znakomicie. Oprócz możliwości sprawdzenia zdolności kulinarnych uczniowie mogli również popracować nad integracją grupową.

2023-10-04

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Wiadomym jest, że codzienne czytanie rozwija naszą wyobraźnię i umiejętności pisarskie, pobudza kreatywność, gimnastykuje mózg, poprawia koncentrację oraz ćwiczy ortografię, dlatego w piątek 29 września - jak co roku - obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania.
Działania zainaugurowała na pierwszej godzinie lekcyjnej pani Dyrektor. Przez szkolny radiowęzeł rozbrzmiał jej głos, gdy czytała głośno wiersz Jana Brzechwy pt. „Atrament”.
W klasach I-III starsi uczniowie czytali swoim młodszym kolegom. Natomiast w klasach IV-VIII na początku każdej lekcji nauczyciele czytali głośno uczniom fragment książki, która towarzyszyła danej klasie przez cały dzień.
Pamiętajcie, że czytać każdy może - zawsze, wszędzie i o każdej porze…