POWIATOWE HALOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE MDP

W sobotę 09.03 na hali sportowej Zespołu Szkół w Cewicach odbyły się Powiatowe Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
Naszą nowowiejską OSP Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi Lęborskiej na tych zawodach reprezentowały dwie drużyny młodych adeptów pożarnictwa i jednocześnie uczniów ( i absolwentów) naszej szkoły! Spisali się znakomicie!
Ogromne gratulacje dla : Agaty, Natalii, Leny, Gosi, Aleksandra, Igora, Oliwiera, Stasia, Kamila oraz Filipa.
Brawo! Gratulujemy! Życzymy Wam dalszych sukcesów!

Dzień Kobiet w klasach I

8 marca uczniowie klas pierwszych z okazji Dnia Kobiet odwiedzili Park Trampolin Jumping w Lęborku. Wszyscy bawili się i integrowali wyśmienicie, a przy okazji ćwiczyli swoją kondycję. To był bardzo udany dzień!

2024-03-13

Uczniowie klas I biorą udział w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Dzięki projektowi dzieci poznają również podstawowe zasady radzenia sobie z emocjami, szacunku do swoich rówieśników i empatii.

Po zakończeniu realizacji programu dzieci podczas zajęć komputerowych zweryfikują swoją wiedzę zdobytą podczas specjalnych zajęć Akademii rozwiązując  Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

2024-03-11

Kaszëbsczé spiéwanczi w Lęborku.

Uczniowie klasy 7a, w składzie: Aleksandra Asmus, Maja Dziembowska, Anastazja Domarus, Marcel Dąbrowski, Fabian Koszałka, Adrian Jaskulka, Martyna Michalska, Kornelia Mielewczyk, Katarzyna Chmielewska, Alicja Syldatk, Julia Michałowska, wzięli udział w przeglądzie piosenek kaszubskich pt: ,, Mòtilkòwô  ùczba w Lãbòrgù ''. Uczniowie samodzielnie przygotowali scenografię ,oraz taniec do piosenki pt: ,, Ùczba''. Jury w składzie: Weronika Ceynowa, Tadeusz Korthals, Eugeniusz Pryczkowski, ocenili występ bardzo pozytywnie, komentując układ choreograficzny, a przede wszystkim doskonały przekaz słów piosenki za pomocą dobrze dobranego scenariusza. Zaskoczeni byli, że młodzież w tym wieku chce się jeszcze uczyć języka kaszubskiego. Dyplomy wręczał sam prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego , pan Jan Wyrowiński. Gratulujemy wspaniałego występu:):):) Byliście świetni.

2024-03-11

Zajęcia z robotyki klasa 3c

Zapraszamy do oglądania relacji z naszych kilku ostatnich zajęć w ramach kółka "Mały konstruktor".