2023-12-12

ZDROWIE NA TALERZU

W listopadzie odbył się Rodzinny Konkurs Kulinarno – Fotograficzny  „Zdrowie na talerzu” dla klas I - III, który miał na celu:
 - rozwijanie umiejętności komponowania zdrowych posiłków;
- wzbudzanie zainteresowania zdrowym odżywianiem;
- rozwijanie umiejętności sztuki kulinarnej estetyki;
- włączenie rodziców w proces kulinarnej działalności dziecka;
- czerpanie radości ze wspólnie spędzonego czasu;
- rozbudzanie wyobraźni twórczej;
- rozwijanie zdolności fotograficznych.

Zadaniem uczestników było ułożenie ciekawego, zdrowego przepisu kulinarnego, w którym głównymi składnikami są owoce lub warzywa. Do przepisu należało dołączyć zdjęcie i nazwę potrawy oraz listę wykorzystanych produktów.
Jury konkursowe przy ocenie prac brało przede wszystkim pod uwagę wykorzystanie zdrowych  produktów do przygotowania dania, ogólny wyraz artystyczny prezentowanej potrawy, oryginalność potrawy, kreatywność oraz zaangażowanie uczestników konkursu.

2023-12-11

Spotkanie przyrodnicze uczniów klas I-III z leśnikiem

8 grudnia uczniowie klas I-III wzięli udział w ciekawych zajęciach przyrodniczych poprowadzonych przez Pana Andrzeja Kąckowskiego z Nadleśnictwa Lębork. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z pracą leśnika, który opowiedział im o sposobach zwierząt na przetrwanie zimy. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mogą wspomagać zwierzęta zimą, jak prawidłowo zachowywać się w lesie oraz jakie znaczenie ma las w życiu człowieka. Pan Andrzej odpowiadał na wszystkie pytania naszych dociekliwych uczniów. Spotkanie upłyneło w miełej aytmosferze i niewątpliwie wpłynęło na poszerzenie wiedzy przyrodniczej naszych uczniów.

2023-12-11

Méster Bëlnégò Czëtaniô

22.11. siedmioro uczniów z naszej szkoły, po szkolnych eliminacjach (Zofia Leszkowska, Aleksandra Lipska, Oliwia Jóskowska z 4b, Szymon Główczewski z 5a, Maja Dziembowska, Anastazja Domarus z 7a i Maria Zaręba z 7b) wzięło udział w gminnych eliminacjach na Mistrza Czytania po kaszubsku ,,Méster Bëlnégò Czëtaniô''.
W kategorii:
​3-4 Aleksandra Lipska uzyskała wyróżnienie 5-6 Szymon Główczewski 2 miejsce 7-8 Maja Dziembowska 2 miejsce, Anastazja Domarus 3 miejsce.
Szymon, Maja i Anastazja reprezentowali naszą szkołę i gminę na etapie powiatowym 05.12. w Stacji Kultura w Lęborku osiągając następujące wyniki: Anastazja Domarus w kategorii 7-8 zajęła 3 miejsce.
Szymon Główczewski w kategorii 5-6 zajął 1 miejsce
i już 15.12. weźmie udział w Finale Wojewódzkim w Wejherowie.

2023-12-05

Rozmawiam - Pomagam (Talk and Help)

Uczniowie klasy 5b spotkali się online ze swoimi kolegami z Nigerii. Spotkanie odbyło się w ramach akcji Rozmawiam - Pomagam (Talk and Help), organizacji  Goodnetwork.  Było wesoło, opowiadaliśmy im o ulubionych potrawach Polaków. Słuchali uważnie, a szczególnie zaskoczyła ich kaszanka w wersji kiszki śląskiej.
Teraz czas na pomaganie, niedługo szczegóły.

2023-12-02

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie 25 listopada. Z tej okazji w naszej szkole odbył się 29 listopada 2023 r. Turniej Pluszowego Misia dla klas młodszych zorganizowany przez panie : J. Buniek, J. Domecką - Kulasiewicz, K. Suszko, M. Jelińską – Sas i J. Skubę.
Klasy 1-3 brały udział w wesołych konkurencjach logiczno-sportowych. Mogły wykazać się spostrzegawczością, logicznym myśleniem, świetną pamięcią i sprawnością fizyczną. W zabawach nie było przegranych, wszyscy biorący udział otrzymali nagrody, które wręczał nasz przyjaciel Miś. Było wesoło.
Podsumowaniem turnieju było wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszą Misiową  zakładkę do książki oraz uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników, którego dokonała pani Dyrektor - oczywiście w towarzystwie Misia.