Dzień Chłopaka w klasach 1-3

Dzień Chłopaka to popularne święto, które na dobre zagościło w szkolnej tradycji. Tegoroczne święto chłopców  w klasach 1-3 było pełne zabawy, uśmiechu, atrakcji i konkurencji. Dzieci wspólnie świetnie się bawiły. Chłopcy otrzymali drobne upominki od dziewczynek i swoich pań.
Działo się, oj działo!

Biegi Grand Prix Lęborka

Inauguracja 28 Edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2023/2024 odbyła się 23 września w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku.
Frekwencja była bardzo wysoka, w biegach wystartowało 303 zawodników. Naszą szkołę reprezentowało zacne grono: Anna Metera, Hania Leszkowska,Nikodem Kostka, Piotr Główczewski, Olaf Bortacki, Jan Jaroń, Dawid Dąbrowski, Karol Mielewczyk, Jan Woźniak, Igor Kwaśniak, Zosia Leszkowska, Lena Chlebowska, Agata Baranowska, Agata Płońska, Oliwia Jóskowska, Maja Augustyniak, Witold Pruchniak, Franciszek Sas, Stanisław Ramczyk, Hubert GŁówczewski, Franek Miliński, Anna Sech, Michał Migowski, Mikołaj Stromski, Antoni Mejna, Franek Żmija, Magdalena Wójcik, Blanka Chylińska, Zosia Gołąbek, Kornelia Ochał, Jakub Klawikowski
Na miejscach medalowych uplasowali się:
❗Witek Pruchniak ( klasa IIIc)- I miejsce w kategorii chłopców 2014/2013
❗Magdalena Wójcik( klasa VIIIa)- III miejsce w kategorii dziewcząt 2010/2009
❗Zosia Leszkowska z klasy 4b zajęła 2 miejsce w kategorii dziewcząt kl. III-IV

Uroczystość w Krępie Kaszubskiej

24 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Krępie Kaszubskiej w uroczystości patriotyczno - religijnej upamiętniającej ofiary Marszu Śmierci w styczniu 1945 roku. Po Mszy św. uczestnicy obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof w Garczegorzu oraz wysłuchali bardzo ciekawego wystąpienia przedstawiciela Muzeum Stutthof. Po uroczystości można było obejrzeć oryginalne części ubrania więźniów. Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Grażyna Wójcik oraz młodzież pocztu sztandarowego.

2023-10-01

Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

26 września 2023 roku w Starostwie Powiatowym odbyła się Gala Stypendialna, podczas której nasza uczennica Anastazja Domarus z klasy 7a otrzymała stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Gratulujemy!

2023-09-25

„Bezpieczna droga do szkoły”

25 września odbyło się spotkanie profilaktyczne z panią policjant  mł. asp. Martą Bąciaszek dla uczniów klas 1-3 dotyczące bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Podczas spotkania pani policjant przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się i zachowania na drodze oraz  przestrzegała przed niewłaściwym zachowaniem w jej pobliżu. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez funkcjonariuszkę i wykazali się dużą wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego.

Mamy nadzieję, że rok szkolny 2023/2024 będzie dla wszystkich bezpieczny, a wiedza teoretyczna znajdzie swoje zastosowanie w praktyce.

2023-09-25

Wyjazd integracyjny klas pierwszych

21 września uczniowie klas pierwszych pojechali na wycieczkę do Lęborka. Pierwszoklasiści udali się do kina Fregata na bajkę „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” w ramach przeglądu „Gdynia Dzieciom”. Bajka o odważnym misiu, który wraz z tatą wyrusza do Złotej Krainy w poszukiwaniu miodu bardzo spodobała się naszym najmłodszym uczniom. Pierwszoklasiści po seansie chętnie odpowiadali na pytania dotyczące bajki, zdobywając drobne nagrody. Pogoda tego dnia była iście letnia, dlatego dzieci odwiedziły pobliski plac zabaw i wspólnie integrowały się na świeżym powietrzu.