Wyjazd do Piaśnicy- Szkoła Pamięta

W dniu 20 września klasa VIII uczestniczyła w zorganizowanym przez Pana Rafała Gajewskiego - radnego gminy Nowa Wieś Lęborska wyjeździe do Piaśnicy. Odwiedziliśmy miejsce związane z męczeństwem ludności polskiej podczas II wojny światowej. Od jesieni 1939 roku trwały tam masowe egzekucje, w których niemieccy okupanci mordowali elity polskie z obszaru Pomorza Gdańskiego. Do wiosny 1940 roku zamordowano ok. 14 tys. osób, w większości wykształconych urzędników, nauczycieli, duchownych, artystów i leśników. Historię tego miejsca przedstawiła uczniom Pani Izabela Tabaka.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tej żywej lekcji historii.

2023-09-24

Dzień dobrych wiadomości - poznajemy różne rodzaje szyfrów na matematyce.

Realizując zadanie "Matematyczne święta niematematyczne - Dzień dobrych wiadomości" z projektu (Nie)zwykła matematyka uczyliśmy się odszyfrowywać ukryte wiadomości. Poznaliśmy alfabet Morsa, szyfr ze słowem kluczem, szachownicę Polibiusza, czekoladkę, szyfr Atbasz. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. U każdego, komu udało się odczytać wiadomość, pojawiał się uśmiech na twarzy. To był dobry dzień :)

2023-09-24

Dzień Kropki na matematyce oraz realizacja jednego z zadań projektu "(Nie)zwykła matematyka".

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "(Nie)zwykła matematyka". Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań, zdolności, kompetencji matematycznych, poszerzenie, pogłębienie wiedzy, pokazanie uczniom, jakie szerokie zastosowanie w praktyce i codziennym życiu ma matematyka.
 15 września w Dniu Kropki realizowaliśmy na lekcjach moduł X projektu: "Matematyczne święta niematematyczne". Jest to dzień, gdzie świętuje się kreatywność, odwagę i zabawę. Uczniowie grali w kropki, w gigantyczne Dooble, rozwiązywali kropkowe sudoku, łączyli punkty w układzie współrzędnych, dokonywali wielu rachunków, następnie łączyli odpowiednie punkty i powstawały ciekawe dzieła plastyczne.

2023-09-21

Narodowe Czytanie 2023

Za nami już 12. odsłona akcji - Narodowe Czytanie 2023. Tym razem w poniedziałkowy wrześniowy poranek rozbrzmiały głosy naszych koleżanek z klas 7 i 8, które pięknym i melodyjnym głosem zabrały szkolną społeczność do świata przedstawionego powieści pt.  ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
W każdym zakamarku  szkoły słychać było fragmenty powieści. Przyczynił się do tego nasz szkolny radiowęzeł, z którego dźwięk docierał do wszystkich. Miło było posłuchać!
Czytały dla nas:
Maja Dziembowska z kl.7a
Gracjana Piwka z kl.7b
Małgorzata Kozłowska  z kl.8a
Maja Rydzewska z kl.8a
Magdalena Wójcik z kl.8a
Dziękujemy za zaangażowanie! ​​​​​​​

2023-09-19

Wycieczka integracyjna klasy 6a do Grąbkowa

W piękny wrześniowy wtorek klasa 6a wraz z nauczycielkami wybrała się na poszukiwanie przygód w Tajnej Pirackiej Bazie w Grąbkowie. Nauczyliśmy się jak przetrwać w lesie, zbudować szałas, przejść po moście linowym. Animuszu dodawały nam barwy ochronne wymalowane na twarzach i pies obronny- Śnieżka:) Po zajęciach w lesie wróciliśmy do naszej bazy, gdzie rozpoczęliśmy zajęcia w grupach. Była wspinaczka, walki sumo, "koło pilotów", tor przeszkód komandosa, zjazdy na "tyrolce",strzelanie z łuku. Okazało się, że uczniowie ( i panie!) z 6a są odważni, zdyscyplinowani i mają wielkie poczucie humoru! Cztery godziny upłynęły nam na fantastycznej zabawie.
Grąbkowo! Na pewno jeszcze wrócimy!

2023-09-18

Dzień Kropki!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki w naszej Szkole 15 września odbyły się aktywne przerwy dla uczniów.  Dzień Kropki jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia  uczniowie mogli wykazać się kreatywnością oraz rozwijać swoje talenty. Nie zabrakło również zabaw z udziałem kropek. Mamy nadzieję, że każdy dobrze się bawił i dodatkowo pobudził swoją wyobraźnie i kreatywność.