2024-03-13

Uczniowie klas I biorą udział w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Dzięki projektowi dzieci poznają również podstawowe zasady radzenia sobie z emocjami, szacunku do swoich rówieśników i empatii.

Po zakończeniu realizacji programu dzieci podczas zajęć komputerowych zweryfikują swoją wiedzę zdobytą podczas specjalnych zajęć Akademii rozwiązując  Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

2024-03-11

Kaszëbsczé spiéwanczi w Lęborku.

Uczniowie klasy 7a, w składzie: Aleksandra Asmus, Maja Dziembowska, Anastazja Domarus, Marcel Dąbrowski, Fabian Koszałka, Adrian Jaskulka, Martyna Michalska, Kornelia Mielewczyk, Katarzyna Chmielewska, Alicja Syldatk, Julia Michałowska, wzięli udział w przeglądzie piosenek kaszubskich pt: ,, Mòtilkòwô  ùczba w Lãbòrgù ''. Uczniowie samodzielnie przygotowali scenografię ,oraz taniec do piosenki pt: ,, Ùczba''. Jury w składzie: Weronika Ceynowa, Tadeusz Korthals, Eugeniusz Pryczkowski, ocenili występ bardzo pozytywnie, komentując układ choreograficzny, a przede wszystkim doskonały przekaz słów piosenki za pomocą dobrze dobranego scenariusza. Zaskoczeni byli, że młodzież w tym wieku chce się jeszcze uczyć języka kaszubskiego. Dyplomy wręczał sam prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego , pan Jan Wyrowiński. Gratulujemy wspaniałego występu:):):) Byliście świetni.

2024-03-11

Zajęcia z robotyki klasa 3c

Zapraszamy do oglądania relacji z naszych kilku ostatnich zajęć w ramach kółka "Mały konstruktor".

2024-03-07

II Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej w Słupsku

W dniu wczorajszym (5 marca 2024r.) nasze uczennice z klas 7-8 wzięły udział w II Wojewódzkim Konkursie Poezji Patriotycznej organizowanym przez  II LO w Słupsku.  Przepięknie wyrecytowały wiersze znanych i wielkich poetów:
Maja Dziembowska (kl. 7a) wiersz L. Staffa ,,Pierwsza Przechadzka”,
Agata Ramczyk (kl. 7b) utwór A. Mickiewicza ,,Do Matki Polki”,
Małgorzata Kozłowska (kl. 8a) poezję  J. Słowackiego ,,Testament mój”.
Dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy pasji i odwagi oraz życzymy samych sukcesów!

2024-03-06

Zacięta walka dziewczyn na Igrzyskach Piłki Ręcznej!

29.02.2024 w Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej dla dziewcząt, w których uczestniczyły również zawodniczki z naszej szkoły.
Drużyna rozpoczęła zmagania imponująco, jednak w kolejnych spotkaniach, choć walczyła zacięcie, nie zdołała pokonać rywalek i ostatecznie zajęła 4. miejsce.
Choć nie udało się zdobyć medalu, drużyna zaprezentowała wysoki poziom gry i zaangażowanie. Na boisku dały z siebie wszystko, walcząc z determinacją i godnie reprezentując naszą szkołę. Ich postawa zasługuje na ogromne uznanie.
Gratulujemy 4 miejsca!