Wizyta klas drugich w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku

18 maja 2022 r. uczniowie klas drugich pod opieką wychowawców udali się z wizytą do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. Głównym celem wycieczki było przede wszystkim przybliżenie i przedstawienie specyfiki zawodu i zakresu działań straży pożarnej oraz kształtowanie właściwych postaw ratowniczych. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pojazdów strażackich, zostali zapoznani ze sprzętem pożarniczym i ratowniczym stanowiącym wyposażenie jednostki ratowniczo-gaśniczej w Lęborku.

Lekcja w terenie

Uczniowie klasy 1 a korzystali dziś z ładnej pogody i urządzili zajęcia na leżakach. Było aktywnie i zabawnie, a na dokładkę czegoś się nauczyli! Biegane spółgłoski miękkie pozwoliły przypomnieć uczniom zasady pisowni z ich udziałem. Dodatkowo uaktywnili się poprzez ruch na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że będzie więcej okazji do takiego prowadzenia zajęć.

Konkurs na budkę lęgową

Głównym celem konkursu było włączenie młodzieży w czynną ochronę ptaków z grupy dziuplaków poprzez zwiększenie liczby sztucznych miejsc gniazdowania. Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie mieli możliwość poszerzenia wiedzy o biologii i ekologii ptaków zajmujących dziuple oraz rozwijali umiejętności obserwacji przyrody. Spośród przyniesionych prac wybrano najciekawsze i je nagrodzono.

Nagrodzeni:
Julia Augustyniak kl.VIA
Franciszek Wojtkiewicz kl.VIA
Dawid Labuda kl. VIA
Lena Dułak kl.IVB
Maja Syldatk kl.VA
Martyna Michalska kl.VA
Maja Michalska kl.VIA

2022-05-20

Dzień Pszczół

Dzień Pszczół obchodzony jest 20 maja. W ten sposób podkreślamy znaczenie pszczół dla pozyskiwania żywności i zwracamy uwagę, że stosowanie pestycydów w rolnictwie zabija te owady.

Z tej okazji klasa 7b przygotowała gazetkę klasową o znaczeniu pszczół w przyrodzie.

2022-05-17

Superkoderzy - Robot "światłolub"

Uczennice klasy 5a podczas lekcji informatyki rozbudowały swojego robota poprzez dodanie czujników światła. Następnie zaprogramowały w  LOFI Blocks autonomicznie działającego robota “światłoluba”.

2022-05-15

Czwórbój Lekkoatletyczny finał powiatowy

W Lęborku odbyły się 10.05.2022r. powiatowe finały Igrzysk Dzieci w CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM. Naszą szkołę ( i gminę) reprezentowały drużyny zarówno dziewcząt jak i chłopców.
Zawodnicy brali udział w czterech konkurencjach ( bieg na 60m, bieg na 600m/1000m, rzut piłeczką palantową i skok w dal). Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli drugie miejsce i wrócili do szkoły ze srebrnymi medalami. Dziewczęta były o włos od najwyższego miejsca na podium! W przyszłym roku rewanż?
Cieszy nas bardzo dobra forma naszych zawodników, zaangażowanie i chęć uczestnictwa w zawodach. Gratulujemy!