Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia w naszej szkole klasy 1-3 obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie wybrali się wspólnie z wychowawcami klas na ekospacer w celu oczyszczenia najbliższego otoczenia ze zbędnych śmieci. Przy okazji tego dnia promowaliśmy proekologiczne hasła i przeprowadziliśmy szereg zadań z zakresu dbania o środowisko naturalne. W czasie zbierania śmieci niektórzy uczniowie odnaleźli prawdziwe skarby!

„Moja ulubiona książka”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pod tytułem „Moja ulubiona książka”, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Nowa Wieś Lęborska. Zadaniem uczestników było przedstawienie za pomocą pracy plastycznej tematu swojej ulubionej książki.

W kategorii klas I-III wyniki prezentują się następująco:
I miejsce- Agata Pilarska kl. 2a
III miejsce- Julia Dułak kl. 1c

Wyróżnienie:
Kinga Lewandowska kl. 2a
W kategorii klas 4-7:
I miejsce- Michał Migowski kl. 5b
III miejsce- Maja Depta kl. 4a

Wyróżnienia:
Oliwia Rudnik kl. 4a
Wiktoria Dewa kl. 4a

Gratulujemy!!!

2022-04-26

"Wiosenne porządki w przyrodzie"

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi i z tej okazji Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku zorganizował VII Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "Wiosenne porządki w przyrodzie" w ramach cyklu "Działaj kulturalnie - myśl globalnie - segreguj lokalnie".
Głównym celem konkursu było propagowanie selektywnej zbiórki odpadów stałych i odzysku surowców wtórnych, kształtowanie świadomości ekologicznej od najmłodszych lat, rozwijanie aktywności twórczej, ochrona środowiska naturalnego.
Na konkurs wpłynęło łącznie 87 prac z 15 szkół i placówek Powiatu Lęborskiego. Jury przyznało łącznie 25 równorzędnych nagród. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły – Agata Pilarska z klasy 2a i Julia Dułak z klasy 1c.
Gratulujemy!!!
Wystawa nagrodzonych prac dostępna będzie dla zwiedzających w budynku Urzędu Miasta Lęborka.

2022-04-26

"Szkolna wyprawka dla dzieciaka"

Niedawno zakończyła się kolejna akcja wspierająca uchodźców z Ukrainy. Tym razem wraz ze społecznością szkolną postanowiliśmy skupić się na dzieciach, które uczęszczają do pobliskich szkół. Każda z klas w naszej szkole miała za zadanie przygotować jedną wyprawkę szkolną dla ucznia z Ukrainy. W skład wyprawki wchodziły najpotrzebniejsze rzeczy: plecak, piórnik z pełnym wyposażeniem, zeszyty, bloki, worki na obuwie zmienne, teczki papierowe, farby, klej, nożyczki, plastelina i wiele innych. Akcja zakończyła się sukcesem! Zebraliśmy ok. 27 plecaków całkowicie wyposażonych oraz dwa kartony samej wyprawki szkolnej! Wszystkie plecaki wraz wyprawkami trafiły do Stacji Kultura w Lęborku. Zostały one przekazane potrzebującym uczniom z Ukrainy, którzy trafili do Lęborskich szkół. Dziękujemy każdemu kto dołożył swoją cegiełkę do tych działań!

2022-04-24

Spektakle profilaktyczne

20 kwietnia w naszej szkole odbyły się dwa spektakle profilaktyczne:
dla uczniów klas 1-5 "Mapa skarbów"
dla uczniów klas 6-8 "CISZA"

2022-04-24

Wyniki konkursu „Moja ulubiona książka”

Uczniowie klas 4-7 wzięli udział w konkursie pod tytułem „Moja ulubiona książka”, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Nowa Wieś Lęborska. Zadaniem uczestników było przedstawienie za pomocą pracy plastycznej tematu  swojej ulubionej książki.
Wyniki konkursu prezentują się następująco:
I miejsce- Michał Migowski kl. 5b
III miejsce- Maja Depta kl. 4a