2022-03-31

Mistrzostwa Powiatu w dwa ognie

22.03 oraz 23.03. 2022r w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu  Województwa Pomorskiego 2021/2022 w DWA OGNIE. Wspaniale spisały się nasze reprezentacje. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy walczyli na boisku z pełnym zaangażowaniem. Akcje były dynamiczne, piłki szybkie. Zaowocowało to wspaniałymi rezultatami! Dziewczęta wygrały i zostały Mistrzyniami Powiatu w dwa ognie!! Teraz czeka je półfinał wojewódzki!! Chłopcy zajęli drugie miejsce!

Gratulujemy!!!!!! I czekamy na Wasze kolejne sukcesy

2022-03-31

„Czytam z klasą lekturki spod chmurki” - MODUŁ II

Jako drugą lekturę w projekcie edukacyjnym pt .„Czytam z klasą lekturki spod chmurki” klasa trzecia wybrała książkę pt. „ Dzieci Pana Astronoma” pani Wandy Chotomskiej. Dzięki dzieciom Pana Astronoma, którzy nazywali się  Teleskopka i Teleskopek dokładniej zrozumieliśmy czym jest Układ Słoneczny, gwiazdozbiory, dlaczego planety krążą dookoła Słońca oraz wiele innych ważnych rzeczy związanych z kosmosem. Najpierw oczywiście uzupełniliśmy nasze lekturniki, następnie stworzyliśmy „ Lekturkowe pudełka”, które przedstawiały to, z czym kojarzyła się nam przeczytana lektura oraz stworzyliśmy wspólnie komiks przedstawiający wybraną przez nas lekturą. Dzięki tej lekturze kosmos stał się dla nas bardziej zrozumiały. Z niecierpliwością czekamy już na kolejny moduł.

2022-03-29

Nasze LOFI Roboty złożone

Hura!!! Udało nam się w końcu złożyć nasze roboty. Troszkę pracy nas to kosztowało. Ale taka praca to sama przyjemność. Z niecierpliwością czekamy na ich programowanie.

2022-03-28

Wyniki szkolnego konkursu na mema

Jury konkursowe zdecydowało, że w szkolnym konkursie graficznym na najlepszy MEM o bezpieczeństwie w sieci nagrody otrzymują:

W kategorii klas 4-6
Lena Dułak kl.4a - nagroda
Kornelia Mielewczyk kl.5a - wyróżnienie
Michał Kulasiewicz kl.5a - wyróżnienie

W kategorii kl. 7-8
Patryk Naczk kl.8c - nagroda

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2022-03-27

#SuperKoderzy programują w języku Scratch

Dziewczynki z klasy 5a podczas lekcji informatyki poznają program Scratch. Tworząc grę labirynt uczą się obsługiwać interfejs Scratcha, dodawać duszki i tła, uruchamiać proste programy, definiować ruch duszków, zmieniać kostiumy i wprowadzać animacje.