2022-05-17

Superkoderzy - Robot "światłolub"

Uczennice klasy 5a podczas lekcji informatyki rozbudowały swojego robota poprzez dodanie czujników światła. Następnie zaprogramowały w  LOFI Blocks autonomicznie działającego robota “światłoluba”.

2022-05-15

Czwórbój Lekkoatletyczny finał powiatowy

W Lęborku odbyły się 10.05.2022r. powiatowe finały Igrzysk Dzieci w CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM. Naszą szkołę ( i gminę) reprezentowały drużyny zarówno dziewcząt jak i chłopców.
Zawodnicy brali udział w czterech konkurencjach ( bieg na 60m, bieg na 600m/1000m, rzut piłeczką palantową i skok w dal). Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli drugie miejsce i wrócili do szkoły ze srebrnymi medalami. Dziewczęta były o włos od najwyższego miejsca na podium! W przyszłym roku rewanż?
Cieszy nas bardzo dobra forma naszych zawodników, zaangażowanie i chęć uczestnictwa w zawodach. Gratulujemy!

2022-05-15

Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej

12.05.2022r. na orliku przy naszej szkole, odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w PIŁCE NOŻNEJ
Reprezentowała nas drużyna dziewcząt, która po bardzo wyrównanej walce, zajęła drugie miejsce! Gratulacje dziewczęta!
Grali również chłopcy, którzy zwyciężyli we wszystkich meczach i tym samym zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Dało im to awans na reprezentowanie naszej gminy w rozgrywkach powiatowych. Już we wtorek, 17.05.2022, będziemy trzymać kciuki za naszych piłkarzy.

2022-05-12

Spotkanie ze strażakiem

11 maja do klas pierwszych zawitał specjalny gość Pan Wojciech Kublik, który podzielił się z dziećmi swoim doświadczeniem z zawodu strażaka. Nasza szkoła jest pod patronatem Strażaków Polskich i niedawno, bo 4 maja strażacy obchodzili swoje święto, dlatego też Pan Wojtek zgodził się przeprowadzić zajęcia na temat pracy strażaków. Uczniowie mieli okazję poznać zadania z jakimi mierzą się na co dzień strażacy oraz mieli okazję założyć strój, który strażacy zakładają do akcji ratunkowych. Ponadto Nasz gość z przyjemnością przeczytał dzieciom lekturę "Jak Wojtek został strażakiem". Uczniowie byli mile zaskoczeni, że mogli posłuchać swojego bohatera książki na żywo. Dziękujemy serdecznie jeszcze raz za poświęcony Nam czas!

2022-05-12

„Niemiecki na deskach naszej szkoły”

W ramach projektu, uczniowie kl.6a i 8a przygotowali inscenizację bajki „Hänsel und Gretel” Zachwycił nas popis ich umiejętności aktorskich, doskonałe przyswojenie tekstu (oczywiście w j.niemieckim ) na pamięć. Tytułowe role należały do: Hänsel –Antoni Narewski, Gretel-Magdalena Wójcik. W przezabawną, srogą Hexe wcieliła się Dorota Suszko Mutter-Daria Kublik, Vater-Jasmina Chmiel.Narracja bajki w wykonaniu Małgorzaty Kozłowskiej i Franciszka Wojtkiewicza. Sukces naszego przedstawienia to praca nad muzyką-Filipa Baranowskiego i Mikołaja Myszka, dekoracja-Marika Badziąg, Dawid Labuda, Paweł Dawidziuk, Tomasz Migowski i nieoceniona pomoc nad charakteryzacją, Małgorzaty Olszewskiej –prawej  ręki reżysera. Nasza praca, długi czas przygotowań-opłacały się. Widownia szkolna nagrodziła nas gromkimi brawami, były nawet owacje na stojąco! Dziękujemy!